Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Van, ahol egyetemistákkal, máshol pedagógiai asszisztensekkel próbálják helyettesíteni a kötelező oltást visszautasító, emiatt fizetés nélküli szabadságra küldött tanárokat, tanítókat.
Január 31-án kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a tanári szakszervezetek, „ha pedig ez sem elég”, március 16-ára is sztrájkot hirdetnek – erősítette meg a szerda esti bejelentést a YouTube-on közzétett videóban Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.
Kétórás figyelmeztető sztrájkra is készen áll a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha nem sikerül megállapodni a bérek emeléséről a kormánnyal.
„Meccs közben nem hirdetünk végeredményt!” – így reagált a két nagy tanári szakszervezet sztrájkbizottsága arra, hogy már meg is jelent a Magyar Közlönyben az a rendeletmódosítás, amely alapján emelkedik a pedagógusok bérpótléka. Miközben a tárgyalások még tartanak a sztrájkbizottság és a minisztérium között.
A Pedagógusok Szakszervezete azt javasolja a tanároknak, hogy ha a fizetés nélküli szabadságra küldött kollégáikat kell helyettesíteniük, ne érjék be a 3045 forintos órabérrel.
Több mint 5700-an töltötték ki a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) kérdőívét, amely a kormányzati ígéretekről és a szakszervezetek követeléseiről szólt. Egyértelmű az eredmény: szinte senki nem tartja elfogadhatónak a 10 százalékos béremelési javaslatot, ennél jóval nagyobb emelést követelnek.
A minisztérium nem tett ígéretet a pedagógus szakszervezeteknek arra, hogy visszavonják a az állami intézményekben előírt koronavírus elleni oltást - közölte maga az Emmi az atv.hu-val.
Ma folytatódnak, pontosabban elkezdődhetnek a sztrájkbizottsági egyeztetések a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) között.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nemrég kezdett tárgyalásokba a két legnagyobb szakszervezettel a tanárok béremeléséről, azonban a legutóbbi egyeztetések félbeszakadtak.
Lesz fizetésemelés vagy tárgyalás kérdése az évek óta várt bérrendezés? A szakszervezetek szerdán kezdhetnek tárgyalni a kérdésről, a miniszterelnök már pénteken "tényként" jelentette be a 10 százalékos béremelést.
Tizenhat pontos követeléslistát állított össze a 2022-ben megalakuló kormánynak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). A szakszervezet többek között bérrendezést, önálló oktatási minisztérium létrehozását, az életpályamodell újragondolását kéri.