szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Van, ahol egyetemistákkal, máshol pedagógiai asszisztensekkel próbálják helyettesíteni a kötelező oltást visszautasító, emiatt fizetés nélküli szabadságra küldött tanárokat, tanítókat.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma hétfőn azt közölte, hogy az állami intézményekben dolgozó 78 ezer pedagógus 94 százaléka már beoltatta magát, 3 százalékuknak szakorvosi ellenjavallattal, 1 százalékuk miniszteri mentesítéssel rendelkezik, további 1 százalék betegállományban van vagy a mentesítési kérelmének elbírálására vár.

A tárca statisztikái szerint a pedagógusok 1 százalékát kellett fizetés nélküli szabadságra küldeni, ők akkor térhetnek vissza a munkahelyükre, ha beoltatják magukat.

A Spirit FM-nek Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete országos választmányának tagja azt mondta, van olyan város, ahol bedől a két tannyelvű oktatás, mert „nemcsak hogy nem lép be az intézmény falai közé az angoltanár, hanem már meg is szüntette a jogviszonyát”.

A legnagyobb probléma szerinte az, hogy a fizetés nélküli szabadságra küldött tanárok óráit a többiek között osztják szét. „Olyan visszajelzésünk is van, hogy pedagógiai asszisztenseket, tehát szakképesítés nélkülieket küldenek be osztályokba, sőt már olyan is van, hogy takarítókkal felvigyáztatnak a gyerekekre, akikkel nincs most pedagógus” – fogalmazott Nagy Erzsébet.

Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke azt mondta, hozzájuk is érkeztek ilyen jelzések. Példaként hozta, hogy Baranya megyében az egyetemtől kértek segítséget a tanárhiány miatt. De Vas megyéből is értesítették őket, hogy vannak olyan iskolák, ahol harmad- és negyedéves főiskolásokkal próbálják pótolni a pedagógushiányt.