Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem hordhat kényelmes cipőt a lány, mert azzal vét az iskola szabályai ellen. A brit fiatal hat és fél kilométert gyalogol minden nap, de ezentúl csakis elegáns cipőben.
Saima Ahmad élete végéig ingyen kaphatja a Kit Kat csokit, ha beválik agyafúrt taktikája. Így kell gyakorlatban hasznosítani a jogi karon megszerzett tudást.
Mindennapos jelenséggé váltak az utóbbi napokban a hamis telefonos bombafenyegetések Ausztráliában, a rendőrség szerdai tájékoztatása szerint a hívások tengerentúlról érkeztek, és hackerek űzhetnek tréfát a hatóságokkal.
Nagy-Britanniában alig találnak megfelelő iskolaigazgatókat, de legkevésbé a béreket okolják a pályaelhagyásért. Az itthon tiltakozó tanárok szerint sem az alacsony fizetés a legnagyobb gond.
Ne hordják pizsamában a gyereküket iskolába – erre kérte a szülőket egy brit iskola igazgatója. Nem egyedi a jelenség, kár, hogy fényképes bizonyítékot nem láttunk.
Egyre több európai országban tilos az iskolákban a burka viselése, most épp Nagy-Britanniában vitáznak róla, és jó eséllyel születik majd tiltás. A legtöbb országban biztonsági okokra hivatkozva mentek neki az arc teljes elfedésének, kivéve Franciaországot, ahol minden vallási jelképet száműztek a sulikból. De mi a helyzet Magyarországgal?
Még az első évben otthagyta az egyetemet a brit srác, aki ezután három év alatt kegyetlenül gazdag lett. Barátait azonban elveszítette, így méregdrága karóráinak ad emberi neveket.
Megzavarják a fiatal fiúkat – általában ezzel az indokkal próbálják megszabni sok észak-amerikai és brit iskolában, mit vehetnek fel a lányok és mit nem. Épp az indok, és persze a tény, hogy fiúkra általában semmi ehhez hasonló szabály nem érvényes, indított el egy egész netes mozgalmat. Zoknikért és fedetlen kulcscsontért is büntetés járhat, és egy igazgató szerint a 10 éves lányok zavarba hozzák a férfi oktatókat, ezért mindenkinek nadrágot kell viselni nyáron is – de, mint kiderült, ez sem segít.
Egy 16 éves gyerek jobb esetben iskolába jár, és egy sor olyan dologra nem jogosult, amire a legtöbb felnőtt igen. Nem vehet alkoholt, cigarettát, nem vezethet autót, és a választáson sem vehet részt, nyilván okkal. Nagy-Britanniában is ez a helyzet, de ott ennyi idősen már bárki csatlakozhat a hadsereghez. A katonaság már az iskolákban is toboroz, pedig az ENSZ sem nézi jó szemmel, ha valakinek 18 év alatt fegyvert adnak a kezébe.
Már 50 éve állt egy tanterem sarkában az Arthur névre keresztelt iskolai csontváz a Haydock High School-ban, amikor furcsa dolgokat vettek észre rajta.
Az Oxford University a világ egyik legnagyobb presztízsű egyeteme, ehhez mérten pedig a bekerülés is nagyon nehéz. Most mutatunk pár kérdést, amiket idén mindenképp tudniuk kellett azoknak, akik egy-egy szakra jelentkeztek.
Egyre nagyobb a nyomás a brit iskolákon, hogy a tanárok még csak ne is említsék a Harry Pottert. Főleg vallásos szülők tiltakoznak a világhírű mű ellen, ami szerintük a boszorkányságot dicsőíti. Az iskolaigazgatók tiszteletben tartanák a vallásos szülők aggodalmát, annak ellenére, hogy remek ösztönzőnek tartják J K Rowling könyveit.