Még a tetőt is lelopták az általános iskoláról
Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el egy brit általános iskolában, egy hét alatt ugyanis kétszer rongálták meg az épület tetőszerkezetét tolvajok.
Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el egy brit általános iskolában, egy hét alatt ugyanis kétszer rongálták meg az épület tetőszerkezetét tolvajok.
Tizenhét éves csúcsot döntött a frissdiplomás munkanélküliek száma Nagy-Britanniában – a hallgatói szervezetek szerint éppen ezért érdemes lenne újra átgondolni a felsőoktatási tandíjak emelésének tervét.
Nagy-Britanniában már hónapok óta húzódik arról a vita, hogy hogyan lehetne az egyre komolyabb finanszírozási problémákkal küzdő felsőoktatást helyrebillenteni és plusz pénzt pumpálni a rendszerbe. Az egyik -egyszerűbb, de drasztikusabb- út a tandíjak megemelése, a másik körvonalazódó lehetőség az úgynevezett „diplomaadó” bevezetése.
Bár hivatalosan csak októberben hozzák nyilvánosságra a kormány javaslatát az egyre nagyobb gondban lévő brit egyetemek finanszírozásáról, a BBC kiszivárgott információkra hivatkozva más most arról ír, hogy a javasolt „gyógymód” a diploma megadóztatása helyett a tandíjak drasztikus emelése lesz. Az előzetes felmérések szerint a változás ugyan nem fogja visszavetni a jelentkezési kedvet, de növeli az esélyegyenlőtlenséget és azt eredményezi majd, hogy az angol diplomások súlyosan eladósodva kezdik meg a karrierjüket.
Az angol Ofsted iskolákat ellenőrző független intézmény most nyilvánosságra hozott vizsgálata szerint a szigetországban tömegével nyilvánítottak csökkent értelmi képességűnek diákokat, hogy az utánuk járó támogatásokat begyűjtsék – írja a The Times napilap.
Szívesen fogadnak külföldi diákokat a brit egyetemek, azok ugyanis európai társaiknál háromszor többet fizetnek, hiszen tandíjukról az egyetemek szabadon dönthetnek - írja a Népszabadság. A brit politikusok azonban az oktatás színvonalának megóvása és a tömeges bevándorlás megakadályozása érdekében korlátoznák a diákvízumok számát.
Az iskolai tanterv részévé és ezáltal érettségi tantárggyá akarják tenni a Facebookot, a Twittert és más internetes közösségi oldalakat Nagy-Britanniában.
Mi kell a jelentkezéshez, ha eldöntötted, hogy kint szeretnél tanulni? Mi a különbség a Grammar School és a Technical College között? Mit jelent az A+ és mit az U a bizonyítványban? Mi számít nemzeti sportnak náluk a focin kívül? Kérdések és válaszok a kinti tanévvel kapcsolatban.
Kevesebbet költ a felsőoktatás támogatására jelenleg Nagy-Britannia, mint a fejlett országok átlaga, a növekvő költségek finanszírozását pedig a Brit Iparszövetség a diákhitelek állami szubvenciójának csökkentésével, a tandíjak emelésével, illetve az ipar által nyújtott ösztöndíjakkal képzeli el - olvasható a Kossuth Rádió oldalán. A diákszervezetek nehezményezik a gazdasági élet szereplőinek terveit, mellyel tovább növelnék a hallgatók költségeit.
Minden ötödik diák kövér Nagy-Britannia második legnagyobb országrészén. Nincs mást tenni, ingyen lesz a saláta, de nem lehet majd szénsavas üdítőkhöz jutni.