Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legnépszerűbb szerzők között szerepel Platón, Nietzsche és Foucault, míg a legnépszerűbb szépirodalmi alkotások között ott van a Sátántangó, az Esti Kornél és az Állatfarm is.
Hiába az ország egyik legjobb egyeteme, ami a nemzetközi rangsorokban is jól szerepel; az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az alacsony bérek miatt hiány van az oktatókból, nincs utánpótlás és a megmaradt dolgozókat is szinte már csak a lojalitás tartja az intézményben. A bérek semmiképp sem.
„Ha az épületek beszélni tudnának, sok mindenről mesélnének” – hangzik a jól ismert mondás, ez pedig az egyetemekkel kapcsolatban hatványozottan igaz. Egyes épületek több mint száz éve állnak a helyükön és több ezer diák fordult meg az előadóikban. A Fortepan fotógyűjteményéből szemezgettünk.
Gólyatábor helyett inkább kiképzőtáborra hasonlított a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának gólyatábora a részt vevő diákok szerint, akik szerint az eset ugyanakkor nem példátlan. Az elmúlt évek történései azt mutatják, hogy az egyetemi gólyatáborokban rendszeresen megalázzák az elsőéves diákokat, de szexuális erőszak, vagy éppen annak elhallgatása miatt is indult már eljárás.
Legkésőbb július 31-ig jelezhetitek az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek, ha az intézményi pontok számításánál valami hiba csúszott a rendszerbe, ezért nem jutottatok be az egyetemre.
A versenysport mellett a tanulmányaikra is ügyelnek; számos olimpiai magyar vívó a felkészülések és edzések közben még egyetemre jár, vizsgázik, vagy több diplomát is szerzett. Összeszedtük, melyik egyetemeken tanulnak vagy tanultak a 2024-es párizsi olimpia magyar vívói.
Csecsemő- és kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, gyógypedagógusok. Idén 2500 olyan jelentkezőt vett fel az ELTE, akik remélhetőleg ezen szakok valamelyikén fognak diplomát szerezni a következő években.
Még a legnépszerűbb egyetemeken is feltehetően az új pontszámítás miatt csökkentek a ponthatárok. Ennek ellenére az ELTE jogi képzésére 476 ponttal, míg a Corvinus gazdasági alapszakjaira is extrém magas, 440 pont feletti eredménnyel lehetett bejutni. És sajnos arra is volt példa, akinek rendszerhiba miatt jócskán elszámolták a pontjait.