Nemzetközi programozási versenyen nyert az ELTE egyik hallgatója
Első helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karának hallgatója egy nemzetközi programozási versenyen.
Első helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karának hallgatója egy nemzetközi programozási versenyen.
Nyilvánosságra hozta a 2024-től érvényes pontszámítási szabályait az Eötvös Loránd Tudományegyetem: továbbra is előnyt jelent az emelt szintű érettségi, de egyes szakokon már a középszinten elért 80 százalék feletti teljesítményt is pontokkal értékelik.
Nyolc kar 270 dolgozója írta alá eddig azt a dokumentumot, amelyben tiltakozásukat fejezik ki az oktatás méltatlan helyzete miatt.
Több ezer hallgató jár jól az átsorolási szabályok átírásával – derül ki azokból a tájékoztatókból, amelyeket az egyetemek hoztak nyilvánosságra az elmúlt hetekben. Ettől a tanévtől ugyanis nem a minisztérium, hanem maguk a felsőoktatási intézmények dönthetnek arról, milyen teljesítményt várnak el a hallgatóktól az ingyenes oktatásért „cserébe”.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) bejelentette, hogy az egyetem vezetése módosította a tanév eredetileg tervezetett rendjét - a korábbi hírekkel ellentétben ez nem csak a bölcsészeket érinti.
Úgy tűnik, súlyosan érintheti az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karát az energiárrobbanás.
Űrtudományi szakembereket is képez a 2022/2023-as tanévtől az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). A hallgatók a szakirányú továbbképzésen az űrtudomány és az űrtechnológia, az űrélettan és táplálkozás, valamint a nemzetközi jog és az űrgazdaság alapjaival foglalkoznak majd.
Idén "az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják" - így reagált az Eötvös Loránd Tudományegyetem azokra a hírekre, melyek szerint a Természettudományi Karon vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a rezsidrágulás miatt néhány hónapra online oktatásra állnak át.
Levelet írt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán dolgozóknak a kar egyik intézetvezetője, aki szerint „csak beszélgetés szintjén” kerültek elő takarékossági ötletek.
Vizsgálják annak a lehetőségét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, hogy az emelkedő energiaárak miatt fél évre online oktatásra állnak át, egyes részlegeiket pedig időlegesen bezárják – írja a Népszava.
Százötven éve született az első nő, aki egyetemre járt Magyarországon. Glücklich Vilma a mai Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult, 1896 februárjától.
Augusztus 29-e és szeptember 1-je között lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának gólyatábora, hosszú kihagyás után újra Zánkán.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre került be a legtöbb felvételiző, de a Debreceni Egyetemen, a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen is több mint hatezer elsőéves kezdhet szeptemberben.
Rekordot döntött az Eötvös Loránd Tudományegyetem, minden eddiginél többen, 11 355-en kerültek be a képzésekre. A legmagasabb ponthatárt idén is a jogászképzésen húzták, 475 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Három ezüst- és egy bronzérmet szereztek magyar középiskolások az 54. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián.
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
Bár a felvételi eredményekre még egy hetet várni kell, az egyetemek, úgy tűnik, nagy erőkkel szervezik az idei gólyatáborokat. Megvan, mikor lesznek a BME és a Semmelweis Egyetem, sőt az ELTE táborai is.
A Múzeum körút és a Rákóczi út sarkán állt a nemzeti színház, a barnás-vöröses épület a Műegyetem főépülete volt, és hiányzott a campusról a gólyavár – így nézett ki 130 évvel ezelőtt az ELTE Múzeum körúti campusa.
Még mindig a fővárosi egyetemek a legnépszerűbbek a felvételiben, de pontosan melyik karok vonzzák a felvételizőket? Hol lesz 2022-ben a legnagyobb a verseny a férőhelyekért? A Felvi statisztikái alapján mutatjuk a tizenöt legnépszerűbb egyetemi kart Budapestről.
Nemrég több kínai egyetem jelezte, hogy a jövőben nem adnak adatokat a világ egyik legismertebb felsőoktatási rangsorát készítő Times Higher Education-rangsornak. Többek között ez is jelzi, milyen kihívások előtt állnak a nemzetközi egyetemi rangsorok készítői.