Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Történelemből kifejezetten jól, matematikából viszont rosszul teljesítenek a diákok az érettségin. Szaktanárokat kérdeztünk arról, mi állhat a háttérben, és hogyan hat majd az eredményekre a Hoffmann-féle szigor.
Legszívesebben azt íránk, hogy nem lehet, de nem lenne igaz. Akinek van némi fogalma a témakörökről, és még a legális puskákat is jól tudja használni, némi felkészüléssel megszerezheti a kettest. Megmutatjuk, hogyan.
Míg készül rá az ember, az érettségi ijesztőnek tűnik, utólag viszont már csak egy jó sztori. Ilyen történeteket gyűjtöttünk össze – akadnak köztük pechről és mázliról szólók, sőt olyanok is, amelyek a nagy „tételszivárgások” éveiből, 1989-ből és 2005-ből származnak.
Elkezdődött a véghajrá - alig több mint két hét van hátra az érettségiig. Ha eddig nem tettétek volna, most teszteljétek, mit tudtok, és mit nem. Összegyűjtöttük a 2011-es májusi feladatlapokat és a javítókulcsokat.
Nehezebb lesz megszerezni a kettest, kevesebb tantárgyból szerveznek majd vizsgákat, és eltörlik az előrehozott érettségit – így szabná át a kétszintű érettségi rendszerét az oktatási államtitkárság a kormányzati honlapon nyilvánosságra hozott előterjesztés szerint.
Több mint 15 ezren érettségiztek biológiából tavaly májusban: a középszintű vizsgát 10 853-an, az emelt szintet pedig 4252-en választották. A jelentkezői létszám valószínűleg idén is hasonlóan alakul majd – hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük a 2011-es feladatsorokat és javítókulcsokat.
Idén is módosítottak az érettségi és a felvételi szabályain: többet ér az emelt szintű vizsga, de kevesebb tantárgy közül lehet választani. Íme, a legfontosabb változások.
Több mint ezerötszáz diák érettségizett franciából tavaly májusban, valószínűleg idén is körülbelül ennyien választják majd a közép- és az emelt szintű vizsgát. Hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük az elmúlt két év feladatsorait és a javítókulcsokat.
Négyjegyű függvénytáblázat, helyesírási szabályzat, történelmi és földrajzi atlasz – ezek nélkül nem érdemes elindulni az érettségire, egy-egy helytelenül leírt szóval, hibás képlettel vagy évszámmal akár két-három pontot is veszíthettek. Összegyűjtöttük, milyen legális puskákat használhattok az írásbeli és szóbeli vizsgákon, közép- és emelt szinten.
Több mint 27 ezren érettségiztek közép- és emelt szinten németből tavaly májusban - valószínűleg idén is ugyanígy alakul majd a jelentkezők száma. Egy kis segítség a felkészüléshez: itt vannak a 2011-es feladatlapok és a javítókulcsok.
Több mint 58 ezren választották angolból a középszintű érettségit 2011 májusában, emelt szinten csupán 6194-en vizsgáztak. Kevesebb mint egy hónap van hátra az angolérettségiig - ha már nem bírtok magatokkal, töltsétek le az előző évek feladatsorait, és nézzétek meg, most hány pontot szereznétek.
Alkotmány, 1848-as szabadságharc, Mátyás király - az elmúlt két évben ezek a témák is előkerültek a középszintű töriérettségin. Próbáljátok ki, hány pontot szereznétek, ha ma lenne az írásbeli. Összegyűjtöttük a feladatlapokat és a hivatalos megoldásokat.
A megszokottnál pár nappal később, május 7-én startol el a 2012-es tavaszi érettségi: hétfőn magyarból, kedden matekból, történelemből pedig szerdán vizsgáznak a végzősök. Aki nemzetiségi nyelvből és irodalomból is írásbelizik, annak már korábban, május 4-én írásbeliznie kell. Itt vannak az időpontok.