szerző:
Csik Veronika
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Bár már hetek óta vezeti a népszerűségi listákat a koreai sorozat, mostanában bejutott az iskolákba is. A szakértők szerint komolyan fel kéne lépni ellene.

Akkor kezdtek el jobban foglalkozni a kérdéssel az iskolák és a tanárok, amikor kiderült, hogy a hatéves diákok is a Squid Game erőszakos játékokaiból merítenek ihletet a játszótéren. Angliában a soroztaos figyelemfelhívások után, most már e-mailt is kaptak a szülők az egyik területi hatóságtól.

Az üzenetben felhívják a szülők figyelmét, hogy a Squid Game nem csak Netflixen van jelen, hanem más platformokon is a gyerekek elé kerülhet, például YouTube-on és a TikTokon is nagyon népszerű a téma. Sőt tekintettel a sorozat népszerűségére, a fejlesztők különféle minijátékokat készítettek a Squid Game alapján."

A tanács azt nyilatkozta a BBC-nek: "tudjuk, hogy nemrég néhány általános iskolás diák az egyik iskolánkban kifejezetten agresszíven viselkedett a játszótéren, miközben a Squid Game-ből merítettek játékötletet".

Éppen ezért határozottan azt kérjük, a szülők ne engedjék a diákoknak, hogy megnézzék a sorozatot.

Nem Anglia az első, ahol arra kérik a szülőket, figyeljenek jobban arra, mit néznek a gyerekek. A belga iskolák is felszólították az utóbbi hetekben a szülőket.

Mi is az a Squid Game?

A Netflix nézettségi rekordokat döntögető sorozatában lecsúszott, adósságot adósságra halmozó emberek vívnak élet-halál harcot egy busás pénznyereményért. A verseny – melynek győztese 45,6 milliárd koreai vonnal, azaz 12 milliárd forinttal lesz gazdagabb – olyan koreai gyermekjátékokon alapszik, mint például a kötélhúzás vagy a golyózás. Aki nem teljesíti a feladatot, azt a játék irányítói azonnal „eliminálják”.