Harmincezerrel több a munkanélküli, mint tavaly ilyenkor

217 ezer ember volt munkanélküli márciusban.

  • Tornyos Kata

Az idei január–márciusi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15–74 évesek körében 4 millió 725 ezer fő volt, 29 ezerrel több az egy évvel korábbinál – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentéséből.

A hazai elsődleges munkaerőpiacon 4 millió 553 ezer fő dolgozott, 27 ezer fővel több, mint egy évvel korábban. Viszont a 2024. január–márciusi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek száma az előző évhez képest 30 ezer fővel, 229 ezer főre, míg a munkanélküliségi ráta 0,6 százalékponttal, 4,6%-ra nőtt.

A férfiaknál a foglalkoztatottak létszáma érdemben nem változott, 2 millió 480 ezer főt tett ki, míg a nők esetében 41 ezerrel, 2 millió 245 ezer főre bővült. 8,9 hónapig tartott átlagosan a munkakeresés, az összes munkanélküli 43%-a 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 33%-a legalább egy éve keresett állást.

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu