Az általános iskolát végzettek 272 ezer forintos nettó bért várnak

Az álláshirdetésre pályázók Pest megyében kérik el a legmagasabb fizetést, átlagosan havi nettó 364 ezer forintot. De nézzük a részleteket.

  • Eduline/MTI

A Profession felmérése szerint a felsőfokú végzettséggel rendelkezők várják el a legmagasabb bért, havonta csaknem nettó 400 000 forintot. A szakiskolát vagy szakmunkásképzőt, valamint a középiskolát végezetteknek szinte azonos az elvárása (293 000, valamint 287 000 forint), a mindössze általános iskolát befejezettek 272 000 forintos nettó bérigénnyel zárják a sort.

Az állásportál saját adatai alapján készített friss jelentéséből az is kiderül, hogy a legfiatalabbaknál (18-21 évesek) a tapasztalatszerzéssel párhuzamosan emelkedik a kívánt összeg. A legfiatalabbak havi 220 500 - 252 000 forint közötti bérre számítanak átlagosan, ez a 26-30 éveseknél valamivel 300 000 forint fölé kúszik.

A cégvezetés és menedzsment kategória vezeti a rangsort a szakmák között: az ezen a területen dolgozók több mint 560 000 forintot kérnének az új munkahelyükön. Ezután következik a mérnöki terület, ahol 460 000 forint az átlagos havi bérigény. Csökkenő sorrendben haladva tovább az IT programozás, fejlesztés, majd az építőipar és ingatlan következik.

Hozzászólások

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.