Mikor lesznek hosszú hétvégék 2022-ben?

Kevesebb hosszú hétvége lesz 2022-ben, mint 2021-ben. Viszont az elsőre csak márciusig kell várni.

  • Eduline

Az első négynapos hétvége márciusban lesz, mivel március 15-e idén keddre esik, így munkaszüneti nap lesz a március 14-e is. Azt a napot március 26-án, szombaton kell ledolgozni.

Húsvétkor is lesz egy négynapos hétvégénk, méghozzá április 15. és 18. között. Május 1. szombatra esik, majd a június 6-i pünkösd hétfővel megint lesz egy háromnapos hétvégén.

Viszont augusztus 20. és október 23. is szombatra esik. November 1-je kedd, így a hétfő is pihenőnap, azt október 15-én, szombaton ezt kell majd ledolgozni.

Karácsony háromnapos lesz, december 24-e szombati nap lesz - így ezt nem kell majd ledolgozni az iskolákban sem.

Mi vár még rátok ebben a tanévben? Itt megnézhetitek a legfontosabb oktatási eseményeket, dátumokat és szabályokat is:

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.