Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint kilencmillió afgán iskolás imádkozott szombaton annak a 14 éves kislánynak a felgyógyulásáért, akit a...
Több mint kilencmillió afgán iskolás imádkozott szombaton annak a 14 éves kislánynak a felgyógyulásáért, akit a tálibok Pakisztánban meglőttek és súlyosan megsebesítettek a hét elején.
Szombaton minden afganisztáni iskolában közös imát tartottak Malala Juszufzai felépüléséért. Amanullah Iman, az afgán oktatási minisztérium szóvivője a sajtónak elmondta: az ország 15.500 oktatási intézményében mintegy kilenc és félmillió diák mondott imát, szolidaritást vállalva 14 éves pakisztáni társukkal, akit kedden sebesítettek meg súlyosan tálib merénylők. A szóvivő szerint az afgán diákok ezt az akciót egyben az oktatás elleni merényletnek is tekintik.
Malala Juszufzai azzal tett szert nemzetközi hírnévre, hogy blogjában bemutatta és elítélte a tálibok rémtetteit, és kiállt a lányok oktatáshoz való jogáért a szélsőségesekkel szemben.
Kedden a tanítási nap végén a Pakisztáni Tálibok Mozgalmának (TTP) két tagja nyitott rá tüzet a Szvat-völgybeli Minagóra városában. A kislányt a fején és a nyakán, valamint a vállán érte találat, és még pénteken is válságos állapotban volt. Ravalpindi egyik kórházában ápolják. A szombati orvosi közlemény szerint a lány egészségi állapota most már kielégítő, folyamatos orvosi ellenőrzés alatt áll.
Az afgán tálibok 1996 és 2001 között voltak hatalmon, akkor törölték el a nők oktatáshoz való jogát. Az iszlám előírásait ugyanis úgy értelmezték, hogy a nők kizárólag a háztartással foglalkozhatnak.