szerző:
Eduline

A túlnépesedés elleni kötelező egykepolitika miatt a családok inkább fiúkat akartak.

A lányok háttérbe szorultak az eltel majdnem négy évtizedben.

Bár így is Kína a világ legnépesebb országa India előtt a maga 1,3 milliárdos lakosságával, a 35 éves állami szabályozás miatt 400 millió fővel így is sikerült csökkenteni a természetes szaporulatot. Kína érzékelte, hogy túl nagy mértékben növekszik népessége, ezért csak azon családok számára adott támogatást az állam (illetve nem rótt ki büntetést), akik nem vállaltak többet egy gyermeknél.

Később csak akkor engedélyeztek két gyermeket, ha az első lánynak született. A kínai kultúra azonban a fiú gyermekek számára kedvezett, a másodszülött lányokat vagy megtagadták, esetleg eltitkolták az állam elől, legrosszabb esetben megölték a csecsemőket. A Feminfó által kutatásokból gyűjtött legfrissebb adatok szerint, miután Peking enyhített a szabályozáson, hirtelen 11 millió lányt regisztráltak a családok. A lányok csak a beiskolázáskor, esetleg a házasságkötéskor "kerültek elő".

Becslések szerint napjainkban akár 60 milliót is elérheti az állam előtt eltitkolt lánygyermekek száma.

Új létrán járnak suliba a kínai diákok: legalább megszűnt az életveszély

Új létrákat kaptak a diákok Szecsuanban, így gyorsabban és biztonságosabban érhetik el a sulit a helyeken át. A Kína dél-nyugati részén található Atuler falu diákjai elég nehezen jutnak el a suliba, mivel egy 800 méter magas sziklás hegy állja útjukat.