Pedagógusok TÉR-értékelése: „Ahogy most van, az csak arra jó, hogy a tanárok sérüljenek”
Sok iskolában már nem nagyon foglalkoznak a pedagógusok TÉR-értékelésével, de még mindig akadnak olyan intézmények, ahol még mindig komolyan veszik.
A Tanítanék Mozgalom szerint várható az idei pedagógus-teljesítményértékelési rendszer (TÉR) felfüggesztése. A szervezet a szerdai egyeztetései után közölte, hogy információik szerint a rendszer leállításának szándéka már felmerült, a hivatalos felfüggesztéshez azonban törvénymódosításra lesz szükség.
Az idei Teljesítményértékelési Rendszer (TÉR) felfüggesztése várható – erről számolt be a Tanítanék Mozgalom csütörtökön a közösségi oldalán, miután a szervezet képviselői a tegnap egyeztettek Lannert Judittal és Szűcs Dórával is, az Országgyűlés oktatási bizottságának elnökével.
A mozgalom tájékoztatása szerint az egyeztetéseken azt az információt kapták, hogy:
A hivatalos döntés várhatóan az értékelési időszak utánra esik majd, de a szándék a leállással kapcsolatban már megszületett.
A szervezet arra biztatja a pedagógusokat, hogy ne fordítsanak több időt az értékeléshez kapcsolódó adminisztratív feladatokra.
A bejegyzés szerint egyelőre az sem biztos, hogy rendelkezésre áll-e forrás az idei TÉR finanszírozására. A mozgalom azt írja, ha mégis sikerül forrást találni, akkor a helyi közösségek dönthetnek arról, hogy az intézményvezetők milyen szempontok alapján differenciálják a pedagógusok béreit.
A Tanítanék ezért azt javasolja a pedagógusoknak, hogy csak azok folytassák az értékelési folyamatot, akik ezt a megoldást támogatják.
A mozgalom közlése szerint ugyanakkor egy dolog már biztosnak látszik: a teljesítményértékelési rendszer a jelenlegi formájában jövőre nem folytatódik. A Tanítanék emiatt arra kérte a pedagógusokat, hogy osszák meg az információt kollégáikkal is, hogy minél többen értesüljenek a várható változásokról.
A szerdai találkozóról Lannert Judit is beszámolt közösségi oldalán. Bejegyzésében azt írta, hogy az egyeztetésen több oktatási kérdés mellett a pedagógusok teljesítményértékelési rendszere is szóba került, a témával kapcsolatban azonban nem közölt részleteket.
Ezért kerestük a Tisza Párt sajtóosztályát is, hogy erősítsék meg vagy cáfolják a Tanítanék Mozgalom értesüléseit, valamint részletezzék, milyen változások várhatók a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerében, beleértve annak esetleges felfüggesztését, megszüntetését vagy átalakítását. Amint válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Sok iskolában már nem nagyon foglalkoznak a pedagógusok TÉR-értékelésével, de még mindig akadnak olyan intézmények, ahol még mindig komolyan veszik.
Sem Angliában, sem Amerikában nem pusztán a jegyek alapján ítélik meg a jelentkezőket, sőt van, ahol egy felvételi beszélgetés többet nyomhat a latban, mint a bizonyítvány. A tanulmányi utat is rugalmasabban értelmezik: nem mindenhol kell egy frissen érettségizett diáknak azonnal tudnia, „mi lesz, ha nagy lesz”. Három, külföldre készülő diákkal beszélgettünk arról, hogyan lehet kitűnni a jelentkezők közül, mennyi ügyintézéssel jár a kiutazás, és mi vonzza őket Angliában, illetve a tengerentúlon.
Augusztus végén az állam veszi át az MCC és másik két alapítvány közfeladatait, ezzel a három szervezet jelenlegi formájában nem működhet tovább – jelentette be Magyar Péter. Megszűnik a különleges kekva-státuszuk és az állami finanszírozásuk, az államtól kapott vagyon pedig visszaszáll az államra. A miniszerelnök hozzátette, hogy az alapítványok ugyanakkor más formában tovább működhetnek és folytathatják azt a tevékenységet, amit fontosnak tartanak.
A szennyezettség terjed Rákospalotán, Müller Anna szerint ezért a minisztériumok összehangolt munkájára van szükség.
Az Oktatási Hivatal augusztus 27-én délelőtt közzétette a pótfelvételi eredményeit is.
@eduline.hu 5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.
A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?
Szerdán kinevezték az állami fenntartású köznevelési intézmények vezetőit, az új tanévben 359-an kezdhetik meg a munkát.
2027-től letiltanák a 16 év alatti fiatalokat a közösségi médiáról Szlovákiában.
Rugalmasabb tanórák, több mozgás és kevesebb kötöttség – úgy indul szeptemberben a tanév, hogy az iskolák már ismerik a minisztérium alsó tagozat megújítására tett javaslatait. A szakértők szerint az irány jó, a megvalósítás azonban több kérdést is felvet. Knausz Imre például a 35 perces órák helyett nagyobb mozgásteret adna a tanítóknak, a PDSZ pedig attól tart, hogy a szakmai szabadságnak szánt lehetőségekből újabb adminisztrációs terhek lesznek.