Egyelőre nem vezették be azt a jogszabályi módosítást, amelynek értelmében a diákok jegyet kapjanak a kompetenciamérési eredményeikre, de az Eduline tud olyan iskoláról, ahol ennek ellenére mégis osztályozzák a teszteket.
A Szülői Hangban közzétett bejegyzés szerint csak az kap egyest, aki nem veszi komolyan a mérést és csak végigkattingatja az egészet, ha pedig a szülő kitölti a háttérkérdőívet, akkor a diák pluszpontokat kapnak.
Az Oktatási Hivatal oldalán ehhez képest még mindig az áll, hogy
a mérések feladatlapjainak érdemjeggyel való helyi, iskolai értékelését a Hivatal korábban sem tartotta szakmailag indokoltnak, mivel a mért területek nem az aktuális tananyagot kérik számon.
Az Eduline-on is részletesen beszámoltunk arról, hogy a Pintér Sándor-féle javaslathoz annyi észrevétel érkezett a Belügyminisztériumhoz, hogy tovább kellett folytatni az egyeztetéseket.
"Amíg az észrevételek kiértékelése nem történik meg, a jelenlegi szabályozásban nem lesz változás" - tette hozzá a BM.
A digitális országos kompetenciamérést az iskolák az alábbi időpontokban bonyolítják le:
- a 11. és a 7. évfolyamon 2024. március 4. – március 22.,
- a 10. és a 6. évfolyamon 2024. március 25. – április 24.,
- a 9. és a 8. évfolyamon 2024. április 25. – május 15.,
- a 4. és az 5. évfolyamon 2024. május 16. - június 3.
Az idei tanévben az 5-11. évfolyamon digitális kultúrából és történelemből kísérleti mérések vannak, emiatt a negyedikesek egy, az ötödikesek két, a 6-11. évfolyamos diákok pedig három mérési napon vesznek részt.