szerző:
Kurucz Tünde
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mutatjuk, hol nézhettek utána.

A középiskolai felvételinél többféleképpen számolhatják a pontokat az intézmények:

  • csak az általános iskolai jegyek alapján,
  • az általános iskolai jegyek és a központi írásbeli felvételi vizsga eredménye szerint
  • az általános iskolai eredmények, a központi írásbeli és az intézmény saját szóbelijén szerzett pontszámok alapján.

A központi írásbeli felvételin mindkét tárgyból - magyarból és matematikából is - 50-50 pontot lehet szerezni. Azokban az iskolákban, ahol kérik a központi felvételi megírását, a diákok összpontszámának legalább felét ennek a vizsgának az eredménye kell, hogy adja.

Arról, hogy mindkét tárgyat nézik-e, vagy csak a magyart, vagy csak a matekot, az intézmények saját hatáskörben dönthetnek. Arra is akad példa, hogy az egyik tantárgy pontszámát nagyobb súllyal veszik figyelembe, mint a másik tárgyét. A pontos szabályokat az intézmény felvételi tájékoztatóban találjátok meg, amit idén október 20-ig tesznek közzé az intézmények.

Középiskolai felvételi ponthatárok

Jó, ha tudjátok, hogy az Oktatási Hivatal nem gyűjt be adatot arról, hogy egy adott középiskola adott tanulmányi területén mennyi az elérhető felvételi összpontszám, vagy hogy hány ponttól vettél fel a diákokat. A túljelentkezések számából azonban következtethettek arra, hogy mennyire nehéz bekerülni az általatok kiszemelt középiskolába, ezt ezen az oldalon tudjátok megnézni.

Ha már van elképzelésetek arról, melyik középiskolába szeretnétek menni, akkor érdemes megnéznetek az intézmény honlapját is, hiszen több helyen is elérhetőek az előző évek ponthatárai. Bár nem mindegyik középiskola szerepel benne, de szintén segíthet a döntésben a Sulinavigátor oldala is, ahol több középiskola ponthatárait is összegyűjtötték.