Azonnali hatállyal rúgták ki, pedig érettségiző osztálya volt.
Két százalékkal alacsonyabban teljesített a minősítésén, mint a követelmény, hivatalosan emiatt rúgták ki. A noÁr Facebook bejegyzése szerint azonban ez csak egy kreált kifogás és valójában rendszerkritikus megnyilvánulásai miatt bocsátották el:
A tanár kirakat kirúgása mögötti valódi ok az az, hogy nem maradt csendben, nem hagyta magára a kollégáit és a diákjait ebben a rohadék rendszerben és harcolt egy jobb oktatásért. A döntés felülről jött, azaz központi utasítás volt, ahogy az összes eddigi kirúgás is.
Frissítés:
A Veszprém Kukac értesülései szerint nem igaz, ami a közösségi médiában megjelent az ügyről, de az iskola dolgozói nem nyilatkozhatnak. A lap az intézményből azt a választ kapta, hogy
"a balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium egyik gyakornokának jogviszonya a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény 64. § (8) bekezdése alapján a törvény erejénél fogva szűnik meg. A munkáltatói jogokat gyakorló tankerületi központnak a jogszabály a konkrét esetben mérlegelési jogkört nem biztosít."
A kirúgott pedagógus a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végzett történelem-etika szakos tanárként. A hírek szerint a diákjai szeretik és tisztelik a pedagógust, akinek hiányában nem tudni, hogyan bonyolítják majd le a szóbeli érettségi vizsgákat.
A diákok a pedagógus felmentésének hírére sorfalat álltak, és a diáktüntetések himnuszaként is elhíresült 'Mi vagyunk a grund' című dallal és vastapssal búcsúztatták.
Május 30-tól egészen június 1-ig országos tüntetésre készül a Tanítanék és a noÁr.