szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A szakmai szervezetek, a tanárok és a diákok is megdöbbentek - ma jelentette be a Belügyminisztérium, hogy nyolc tanárt bocsátottak el azonnali hatállyal három budapesti gimnáziumból.

Leültem, hogy megírok nektek egy vicces sztorit. Aztán jött a hír...
Szóval megint nincs kedvem nevetni.
Újabb nyolc pedagógust rúgtak ki polgári engedetlenség miatt.
Azért, mert néhány órára megsértették a diákok tanuláshoz való jogát.
Ezzel a lépéssel a tankerület viszont hosszútávon nem hogy megsértette, de egyenesen elvette a diákok tanuláshoz való jogát, mert a hiányzó tanárokat nem fogja tudni pótolni, szóval nem lesz szaktanáruk. Egyáltalán nem.
Ezeket a főnököket ki fogja számon kérni? Ki fogja őket felelősségre vonni?!
Ez lenne a rend?!
Nem

- posztolta Jocó bácsi, azaz Balatoni József történelemtanár Facebookon. Hozzátette, szomorú és nagyon dühös.

Ahogy korábban megírtuk, rövid közleményben osztotta meg a Belügyminisztérium, hogy újabb tanárokat bocsátanak el polgári engedetlenség miatt három fővárosi gimnáziumból - a Karinthy Frigyes Gimnáziumból hat, az Eötvös József Gimnáziumból egy és a Vörösmarty Mihály Gimnáziumból szintén egy tanárt küldtek el. Ezen felül a tárcához érkezett összesítés alapján, 2022. november 30-án további 24 pedagógus kap tájékoztatást intézményének vezetőjétől arról, milyen következményekkel jár a "munka jogellenes megtagadása".

Az eset után közleményben reagált a történtekre a Történelemtanárok Egylete is. Azt írták, "döbbenettel értesültünk arról, hogy újabb 8 tanárt bocsátanak el, mert legjobb lelkiismeretük alapján polgári engedetlenséget gyakorolva fejezték ki tiltakozásukat. Szolidárisak vagyunk valamennyi elbocsátott kollégával, követeljük visszavételüket". Hasonlóan reagált a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) is. Az érdekképviselet felháborítónak tartja a döntést, szerintük a kormánynak csak a megtorlás, a megfélemlítés, a feszültség további gerjesztése, a tiltakozásukat polgári engedetlenséggel kifejező pedagógusok munkaviszonyának megszüntetése az egyetlen válasza az oktatás súlyos válságára. Érdemi párbeszéd, érdemi döntés nincs - teszik hozzá.

Persze nem csak a szakmai szervezetek szólaltak meg, Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere is posztolt:

A diákok és a tanárok sem hagyják annyiban: ma estére tüntetést szerveznek a Belügyminisztérium elé.