Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Semmit nem tanulnak a brit gyerekek az iskolában – így bírálta a közoktatást Katharine Birbalsingh, aki tavaly egy hasonló beszéde miatt vesztette el állását. A népszerű brit író, blogger és pedagógus kitart korábbi véleménye mellett, és saját iskolát nyitna.
„Az elmúlt 40 évben rohamosan romlott az állami oktatás színvonala, a kisdiákok tudása jelentős kívánnivalót hagy maga után” – erre hívta fel a figyelmet Katharine Birbalsingh a napokban. A tanárnő szerint a 14 éves gyerekek többsége például azzal sincs tisztában, hogy Párizs Franciaország fővárosa – adta hírül a The Telegraph.
A pedagógus beszédében bírálta a mai divatos oktatási elveket, amelyek a tények bemagolása helyett a kreatív munkát helyezik előtérbe. „A gyerekeknek szüksége van egy alaptudásra ahhoz, hogy később aktívan részt vehessenek a csoportos projektfeladatokban, ezért nem lenne szabad feladni a régi, jól bevált tanítási módszereket” – mondta Katharine Birbalsingh, akit kemény bírálata miatt tavaly kirúgtak egy dél-londoni középiskolából. A pedagógus hamarosan szabad iskolát nyitna a környéken, ahol megvalósítaná saját terveit.
Szerinte a csoportmunka megkönnyíti a tanárok munkáját: nem kell kiállniuk az osztály elé, hanem az asztalok között járkálva felügyelik a diákok önálló feladatmegoldását. „A pedagógusok azonban így elvesztik funkciójukat, hiszen eddig ők voltak a hiteles forrás a gyerekek számára, mára lecsökkent a szerepük az oktatásban” – mutatott rá Katharine Birbalsingh a „modern” tanítási módszerek alapvető hibájára.
A tanárnő szerint nem elég, hogy egy diák megtanul csapatban dolgozni és prezentációkat készíteni az iskolában; el kell sajátítania számos történelmi, földrajzi és egyéb adatot is.