Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kaliforniai szövetségi fellebbviteli bíróság határozata alapján a tanárok nem tehetnek ki Istenre utaló plakátokat és képeket az osztályteremben.
Bradley Johnson 30 éve kezdte tanári pályafutását. Korábbi munkahelyén több mint 20 éven keresztül 200 centiméter hosszú és 60 centiméter széles faliképek alkották a dekorációt saját osztálytermében – írja a Huffington Post. „Minden ember egyenlőnek született, a teremtő alkotta őket” – hirdette az egyik plakát a tanteremben, ahol olyan feliratok is szerepeltek, mint „Istenben bízunk” és „Isten óvja Amerikát!”. A matematikatanár célja az volt, hogy az Egyesült Államok vallási örökségére hívja fel a figyelmet.
Ám amikor a Westview gimnáziumban kezdett tanítani, az igazgató, Dawn Kastner nem tűrte a keresztény feliratokat az iskolában, mert véleménye szerint „csak egy bizonyos nézőpontot közvetítenek.” Bradley Johnson szerint azonban azzal, hogy a plakátokat leszedették az osztályterme faláról, az iskola diszkriminálta a keresztényeket. Érvelése szerint ugyanis volt olyan osztály, ahol tibeti imazászlók lógtak, egy másik teremben pedig egy John Lennon-dalszöveg volt kitéve, amely a mennyről, a pokolról és a vallásról szólt.
Nem hirdetheti az iskolában vallásos nézeteit
Februárban a kaliforniai kerületi bíróság azt az ítéletet hozta az ügyben, hogy az iskola megsértette Bradley Johnson alkotmányos jogát, amikor felszólította, hogy távolítsa el a feliratokat az osztályteremből.
A fellebbviteli bíróság azonban a napokban kijelentette, hogy Johnsonnak állami alkalmazott tanárként nem volna szabad „szószékként használnia nyilvános pozícióját, és onnan hirdetni saját nézeteit arról, milyen szerepe volt Istennek az amerikai nemzet történelmében.” A bíró szerint a pedagógus szabadon hirdetheti vallási nézeteit, de csak az iskola falain kívül.