Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy Németországban élő esztergomi nő és német férje magánvagyonából 30 millió forinttal támogatta a 400 diákot oktató esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskolát, amelyet az önkormányzat az adósságrendezés miatt nem tudott finanszírozni, ezzel a 83 éve működő intézmény megmenekült a bezárástól.
Tétényi Éva (független) elmondta, hogy az adósságrendezés alatt az alapfokú művészetoktatást, mivel nem kötelezően ellátandó feladat, az önkormányzat nem finanszírozhatja. A képviselő-testület az intézményt a megyei önkormányzatnak szerette volna átadni, de az a nehéz anyagi helyzete miatt várhatóan csak 2012 nyarán vette volna át az iskolát.
A zeneiskola alapítványa több koncertet rendezett az iskola megmentéséért. Az egyik rendezvény után jelentkezett egy Németországban élő házaspár, és magánvagyonából 30 millió forintot ajánlott fel az iskola megmentésére.
A Zsolt Nándor Zeneiskola. Ha nem kaptak volna külföldi adományt, idén már nem lenne tanítás
Udvardyné Pásztor Ágnes iskolaigazgató szerint a 400 diákot oktató, 30 tanárral dolgozó intézmény évente 74 millió forintból működik, ennek fele állami normatíva, tíz százaléka saját bevétel, a hiányzó részt most a külföldi adomány pótolja.
Az igazgató hozzátette, hosszú távon számítanak a támogatásra, de a veszélyhelyzetben az eddigiek öt-hatszorosát kapták meg az adók egyszázalékos felajánlásaiból, és a koncertek belépődíja is hozzájárult az anyagi egyensúly megteremtéséhez.
Az iskola megállapodást kötött az önkormányzattal, hogy 2012-től önállóan gazdálkodó intézmény lehessen, és elérte, hogy az esztergomi képviselő-testület visszavonta a megyének való átadásról szóló határozatát - mondta el Udvardyné Pásztor Ágnes.