szerző:
Eduline

Takarékossági okokból átszervezik a szentendrei Petzelt József Szakközépiskola és Szakiskola működését; erről pénteki ülésén döntött a fideszes többségű testület. Az MSZP, illetve a Jobbik frakciója a határozat ellen szavazott.

Noha a megyei önkormányzat oktatási irodájának vezetője szerint a középiskolát érintő változás nem érinti a tanítás eddigi rendjét, mert szeptembertől is ugyanoda járnak majd és ugyanazt tanulják a diákok, a közgyűlés Jobbik frakciója "bezárásnak" minősítette a tervet, és jogi lépést helyezett kilátásba.
   
A közgyűlési döntés után a megyeháza udvarán tartott sajtótájékoztatón Csanádi Gábor frakcióvezető úgy fogalmazott: Pest megye csődhelyzetben van. Kifogásolta, hogy miközben a közgyűlés vezetése három-négy évvel ezelőtti gazdasági elkötelezettségeket szavaztat meg, addig egy szó sem esik például a megyei intézményekben korábban közétkeztetést ellátó HunGast Kft.-nél fennálló tartozásról. A Jobbik úgy tudja: az átütemezett első törlesztő részletet sem volt képes kifizetni a megyeháza.
   
A Petzelt József középiskolával kapcsolatban Csanádi Gábor azt mondta: ha tényleg érvényesítik a közgyűlési döntést, a Jobbik jogi útra tereli az ügyet. Varga Zoltán frakcióvezető-helyettes a kistarcsai Flór Ferenc középiskola korábban nagy visszhangot kiváltó átszervezésének visszásságait említve kifogásolta, hogy a két befogadó - aszódi, illetve gödöllői - iskola egyikében sincs egészségügyi szakirány, így senki sem tudja, mi lesz az egészségügy iránt érdeklődő diákokkal.

A Flór Ferenc Egészségügyi Szakközépiskola - egymás után szervezik át az iskolákat

Ambrus András, a megyeháza sajtófőnöke a HunGast felé fennálló tartozásról azt mondta: a megyeháza valóban nem fizette ki az első, május 15-éig esedékes 255 milliós részletet. Hozzátette: ebben a két fél megegyezett arra való tekintettel, hogy a szerződésbontással kapcsolatos tárgyalások még nem fejeződtek be.
   
A szentendrei középiskola átszervezésével kapcsolatban Lovász Márta, a megyei önkormányzat oktatási irodájának vezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az intézmény a váci Király Endre Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium tagintézménye lesz. Az átszervezésből a gyerekek szinte semmit nem vesznek majd észre (ugyanabban az épületben folyik az oktatás szeptembertől), ám a munkakörök átcsoportosítása és más egyszerűsítések révén éves szinten több milliós megtakarítást hoz az intézkedés Pest megyének.
   
MTI