Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Majdnem kétszáz atlantai tanárt és iskolaigazgatót gyanúsítanak azzal, hogy meghamisították a diákok teszteredményeit.
A jelentést Georgia állam kormányzója, Nathan Deal hozta nyilvánosságra – a dokumentum szerint összesen negyvennégy iskolában csaltak a vizsgákon, százhetvennyolc pedagógust keveredett gyanúba, minden második érintett tanár és intézményvezető már beismerő vallomást is tett, írja a New York Times.
„Ennek komoly következményei lesznek” – mondta a kormányzó. Az már most biztos, hogy a csalási botrány miatt több tanárt és igazgatót elbocsátanak majd, sőt valószínűleg vádat is emelnek ellenük. A jelentés szerint alkalmatlanok az iskolarendszer irányítására, ugyanis diákok ezreinek okoztak kárt azzal, hogy még akkor sem kötelezték évismétlésre a tanulókat, ha azok az alapkövetelményeket sem teljesítették.
A csalássorozat középpontjában New York és Newark egykori tanfelügyelője, Beverly L. Hall áll, aki 1999-ben érkezett Atlantába – jelentős támogatással vette át a város iskolarendszerének irányítását, amely komoly fejlődést mutatott, legalábbis papíron. A gyanú szerint Hall rávette a tanárokat, hogy csaljanak a központi teszteken: a csalássorozat 2001-ben, az állam központi szintfelmérő tesztjén kezdődött, 2005-ben pedig már több panasz is érkezett.
2008-ban a The Atlanta Journal-Constitution nevű lap egyik cikkében megkérdőjelezte a teszteredmények valódiságát – az állam vizsgálatot indított, a 2009-es feladatlapok ellenőrzésekor kiderült, hogy az oktatók többször belejavítottak a diákok által kitöltött tesztekbe. Romániában az érettségin bukott le több száz diák - összefoglalónkat itt olvashatod el.