A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) héttagú bizottsága a Pannon Egyetemen végez vizsgálatot, melynek célja, hogy megállapítsa: az intézmény működése minden szempontból megfelel-e a törvényi előírásnak.
A MAB által kijelölt, elismert professzorokból álló bizottság egyaránt figyelmet fordít a képzés jogszerűségére, a szervezet struktúrájára, a gazdálkodási és minőségbiztosítási rendszerre, az infrastruktúrára, az oktatói gárda minősítésére, valamint a tanulást támogató folyamatokra, többek között a kollégiumi szálláshelyekre, étkezésre, könyvtárra, informatikai infrastruktúrára, sportolási és kulturális lehetőségekre.
Dr. Kristóf János egyetemi tanár, a Pannon Egyetem oktatási rektorhelyettese elmondta: az intézményben évekkel ezelőtt volt akkreditáció, a mostani azonban teljesen új szempontok alapján zajlik.
Az átvilágításban többéves gyakorlattal rendelkező, tapasztalt szakemberek találkoznak a karok képviselőivel, oktatókkal, hallgatókkal, órákat látogatnak, megismerkednek a nyelvoktatás helyzetével, az idegen nyelvi képzéssel, a tudományos diákköri munkával, doktoranduszokkal találkoznak, de az egyetem képzési helyszínein, Keszthelyen, Pápán is vizsgálódnak.
A MAB által előírt októberi szempontrendszer alapján a Pannon Egyetemnek január 31-ig kellett megfogalmaznia önértékelését. A bizottság többek között olyan kérdésekre keresi a választ: melyek a meghirdetett alap- és mesterszakok, valamint a doktori iskolák száma növekedésének ésszerű határai, van-e karrierkövető, pályatanácsadási rendszer.
A kedden kezdődött háromnapos vizsgálatot követően a bizottság elkészíti a jelentését, amit megküld a Pannon Egyetemnek, mely megjegyzést és kiegészítést fűzhet hozzá, majd azt a MAB elé terjeszti. Az egyetem akkreditált, nem akkreditált és feltételesen akkreditált minősítést kaphat.
(Forrás: http://www.naplo-online.hu/fooldal-nap_temai/20080402__)