Diszlexiásokkal foglalkozó középiskolák
Tanintézmények, amelyekben a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek számára külön foglalkozást, fejlesztést biztosítanak.
Újabb bírság a miskolci „magánegyetemnek”
Megtévesztő a Miskolci Bölcsész Egyesület Nagy Lajos Király Magánegyetemének neve, és az általa használt kifejezések.
ESDP orientációs kurzus a ZMNE szervezésében (x)
Az Európai Biztonsági és Védelmi Akadémia (European Security and Defence College, ESDC) égisze alatt február 2-6-án, Brüsszelben került sor a 15. ESDP orientációs kurzusra
A számítógépes szakkörtől a vezérigazgatói székig
”Hiszek az egy másodperces döntésekben” – mesél az informatikával való találkozásáról és szakmai karrierjéről Papp Péter, a kancellár.hu vezérigazgatója.
A vezető rendszermérnök
Érdekes és tanulságos karriereket bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal Szarka Attila, az APC by Schneider Electric frissen kinevezett vezető rendszermérnöke osztja meg velünk tapasztalatait, akinek szakértelme hazai és nemzetközi szinten is ismert és elismert. Interjúnkból kiderül, hogy bizony nem csak a komplex tudásanyag a fontos…
Mi kell az elhelyezkedéshez?
Az alapképzést (BSc/BA) elvégző hallgatók döntéshelyzetbe kerülnek diplomájuk megszerzését követően: dolgozni menjenek, vagy mesterképzésre (MSc/MA)? Bár az álláshirdetések nagy részében gyakorlattal rendelkező munkatársakat keresnek a munkaadók, a pályakezdők jövőjét az is nagyban segítheti, ha folytatják tanulmányaikat. Szakemberek szerint ugyanis, ha egy cégnek azonos tudású jelentkezők közül kell választania, a mesterképzést elvégző friss diplomások előnyt élvezhetnek.
Amerikai sziget a magyar felsőoktatásban
A magyar középiskolások körében egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a külföldi egyetemek. Ma már szinte természetesnek számít egy vagy két szemesztert külföldön végezni, de szép számmal akadnak olyanok is, akik a teljes képzésüket idegen nyelvű programon szeretnék eltölteni. Ezen a téren egyedülálló a Közép-európai Egyetem Üzleti Kara (CEU Business School). Nincs ugyanis az országban még egy program, amelyik amerikai tanagyag alapján, amerikai akreditációjú képzést nyújtana, mindezt egy olyan légkörben, ahol a tanárok és diákok több, mint ötven nemzetet képviselnek.
Ciki lesz a cigi!
Tiszta fej – tiszta tüdő - ezzel a címmel szervez a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola vándorkiállítást a dohányzás leszoktatásáról, az ÁNTSZ és a Pfizer gyógyszercég támogatásával, középiskolákban. A főiskola ezzel is bizonyítja: elsődleges két alapelvük a környezettudatosság, valamint a társadalom iránti felelősségvállalás.
Továbbfejlesztett interaktív táblák
Az új funkció még könnyebbé teszi az interaktív táblák használatát.
Arculatadó
Lakatos Márk neve nem ismeretlen a médiában jártasak számára. Az országos ismertséget a Megasztár hozta meg a fiatal stylistnak, azóta számos helyen felbukkan a neve, legyen szó akár klipforgatásról, avagy balettelőadásról. Vajon mennyire elismert szakma manapság a stylistkodás és vajon rögös-e az út a szakmai elismertségig? Erről kérdeztük Márkot:
IT fejlesztés a BGF Zalaegerszegi Intézetében
Pályázati forrásból és szakképzési hozzájárulásból felszerelt modern, a hallgatók és az oktatók magas színvonalú munkáját egyaránt segítő infokommunikációs technológiai termeket avattak fel a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Karának Zalaegerszegi Intézetében.
7 milliós összdíjazású fejlesztői verseny indul
Nemzetközi szintű fejlesztői verseny az egyetemi és főiskolai programozó-hallgatók körében Magyarországon idén először.
Gyógyszeripari Innovációs Pólushálózat alakult Magyarországon
Debrecen, Szeged és Pécs összefogása a gyógyszeripar versenyképességének növelésére.
MBA - Probléma vagy megoldás?
Felelős-e az üzleti oktatás és a vezetőképzés a gazdaság meghatározó személyiségeinek döntéseiért, így közvetetten a jelenlegi pénzügyi válságért? A budapesti székhelyű CEU Business School, azaz a Közép-európai Egyetem Üzleti Karának professzorait jó ideje foglalkoztatja már ez a téma.
A közös nevező: informatikai menedzser képzés a CEU Business School-ban (x)
Az IT szektorban dolgozók életében gyakorta felmerülő probléma, hogy a műszaki szakemberek és az üzleti döntéshozók nem beszélik egymás nyelvét. A technológiai guru fel nem fogja, hogy a közgazdász miért nem érti azt, ami számára alapvető, a menedzser pedig úgy látja, az informatikus nem képes laikusok számára is érthetően elmagyarázni koncepcióját. A CEU Business School (a Közép Európai Egyetem Üzleti Kara) hazánkban, sőt szinte egész Európában egyedülálló képzése ezt a problémát célozza meg immáron hatodik alkalommal induló informatikai menedzser mesterképzésével.
Alacsonyabb képzési szintet igényel az ipar
Az elmúlt másfél évtized változásai a felsőfokú szakképzésben tanulóknak kedveznek
BKF nyílt nap Kepes Andrással
Idei utolsó nyílt napját rendezi meg a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola február 7-én. A diákokkal közösen leforgatott vírusfilm, illetve a főiskola rádiójával közösen létrehozott műsorszámot követően ezúttal Kepes András íróval, televíziós műsorvezetővel színesítik a rendezvény programját.
Díjeső a Bartók konzi diákjainak
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanulói nyerték a VII. Országos zenekari verseny mindkét kategóriáját, sőt a január 31-én, a Zeneakadémia Nagytermében rendezett megmérettetés különdíjait is javarészt ők hozták el.
Kötelező tantárgy az illemtan
Kötelező tantárgyként vezette be januártól az illemtant a dél-angliai Brighton College, amelynek bentlakásos internátusában 1200 ifjú brit tanul, akár 3 éves kortól egészen 18 éves korig