Új klinikai tömbre pályázik a szegedi egyetem
Pályázatot nyújt be a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy új, 265 normál és 34 intenzív ágyas klinikai tömb építésére - döntött egyhangúlag a felsőoktatási intézmény szenátusa keddi rendkívüli ülésén.
Tippek angliai munkavállaláshoz
Érettségi vagy diploma után egyre többen választják az egy-két éves külföldi munkavállalást egyfelől a pénz és a nyelvtanulás, másfelől a tapasztalatszerzés miatt. Az egyik legnépszerűbb célpont Nagy-Britannia, ami a bevándorlókat tekintve kifejezetten befogadó országnak számít Európában, és habár a gazdasági válság miatt már itt sem olyan könnyű munkát találni mint azelőtt, úgy tűnik a vonzerejéből nem sokat vesztett.
Főiskola lesz a szlovákiai Selye János Egyetem
Főiskolaként fog működni az új tanévtől kezdve a révkomáromi Selye János Egyetem - közölte a TASR szlovák hírügynökség hétfőn az akkreditációs folyamat eredményére hivatkozva.
Mit ígérnek a cégvezetők a pályakezdőknek?
Több mint 3 ezer műszaki, gazdasági és jogi területen működő vállalati vezetőt kérdezett meg a Gazdaság- és Vállalkozóelemző Intézet (GVI) egy éve, még a világválság kitörése előtt a diplomás pályakezdők várható foglalkoztatásáról és bérezéséről. Bár a krízis azóta valószínűleg alaposan felülírta az akkori várakozásokat, a felsőoktatás számára azért hosszú távú trendként figyelembe vehetőek lehetnek az intézet felmérésének eredményei.
Megtámadható a bíróságon a Gandhi igazgatóváltása
Nem történt olyan törvénysértés a Gandhi gimnázium igazgatójának megválasztásakor, amely annak eredményét semmissé tenné, de mulasztás miatt a döntés megtámadható a bíróságon - közölte Fekete Bálintné, a Baranya Megyei Főügyészség helyettes vezetője hétfőn.
Rajzórákkal a graffitik ellen
Megelégelve a város utcáit csúfító graffitiket és eltávolításuk magas költségeit a délkelet-angliai Crawley önkormányzata nyári graffiti rajzműhelyt szervezett a helyi gyerekeknek, hogy elsajátítsák, miként lehet jobb falfirkákat készíteni.
A friss diplomások kiszorítják az érettségizetteket a munkaerőpiacról
Ez lehet az egyik magyarázata annak, hogy a felsőoktatási dömping ellenére még mindig viszonylag kevés a felsőfokú végzettségű állástalan - írja a HVG.
Ukrán nacionalisták a magyar egyetemi kvóta ellen
"A magyar nemzeti kisebbség tagjainak biztosított felvételi kedvezmények és az ukránokat sújtó diszkriminatív korlátozások" megszüntetésére szólította fel az Ungvári Nemzeti Egyetem (UNE) rektorát a nacionalista Szvoboda Összukrajnai Szövetség kárpátaljai megyei szervezete - adta hírül a DunaTv.
Visszahoznák a politikai életet az egyetemekre, főiskolákra?
Szakmai munkacsoportot hoztak létre a parlamenti pártok ifjúsági szervezetei augusztus 6-án, ahol a felsőoktatási intézményekben való politizálás lehetőségeit kívánják megtárgyalni, álláspontjukkal pedig szeptember végén keresik fel a Magyar Rektori Konferenciát. A csoport felállítását Rétvári Bence, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségének (IKSZ) elnöke kezdeményezte, aki egy héttel korábban kijelentette: vissza kell hozni a politikai életet a 20 éve politikamentessé tett egyetemekre, főiskolákra.
Pótfelvételi: előnyben a költségtérítéses diákok
Ha egy diáknak nem sikerült bekerülnie valamely felsőoktatási intézménybe, a pótfelvételin még sikerrel pályázhat, igaz, főleg költségtérítéses képzésre - írja a HVG múlt heti számában. Az utólagos felvételeknek köszönhetően a több mint 90 ezer jelentkezőből tavaly szinte mindenki bekerült a felsőoktatásba, és a közel 14 ezer pótfelvételin bejutó diák felülírta a felvételi eredmények alapján kialakult rangsort is.
Újabb diplomabotrány Romániában
Épp mikor a bukaresti székhelyű Spiru Haret Egyetem ügye csendesedni látszott, újabb, ezúttal a romániai felsőoktatás nagyját érintő okirat-hamisítási botrány pattant ki: hamis vizsgaigazolások, hamis érettségi diplomák és pénzért hitelesített oklevelek után nyomoznak a hatóságok. Ecaterina Andronescu oktatásügyi miniszter úgy nyilatkozott: "nem csak az egyetemi, de a középiskolai hálózat is súlyos korrupcióval küzd" - írja a Kitekintő.
Nagy értékű ingatlanjait árulja a Semmelweis Egyetem
Ismét meghirdette pár nagy értékű, használaton kívüli ingatlanját a Semmelweis Egyetem. A pesti, budai és alsóörsi ingatlanok állami tulajdonban vannak, a vagyonkezelő pedig az egyetem. Az eladásból származó bevétel a jogszabály alapján az intézmény új, már megkezdett beruházásainak pénzügyi forrását biztosíthatja - értesült az Inforádió.
Diplomás pályakövetés: ki miért tanul tovább?
A nemrég elindult Diplomás pályakövetés kutatási program első lépéseként arra próbáltak választ kapni a szervezők csaknem nyolcezer hallgató személyes megkérdezésével, hogy milyennek tartják az iskolájukban megszerezhető diploma munkaerőpiaci értékét és milyen fizetésre számítanak a papír kézhezvétele után.
Nőni fog a hátrányos helyzetű diákok száma a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetemen várhatóan a jelenlegi másfélszeresére nő a hátrányos szociális helyzetű, illetve a fogyatékkal élő hallgatók száma az új tanévben.
Hétfőig lehet jelentkezni a pótfelvételikre
Augusztus 10-ig, hétfőig lehet még jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe pótfelvételi vizsgára - közölte az Educatio Kft. és az Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK) csütörtökön.
Drasztikus leszoktatás: tanárnő utasítására kellett cigiznie egy diáknak
Alaposan megcigarettáztatta egy diákját egy tanárnő Malajziában, miután cigarettát és öngyújtót talált a gyerek szekrényében: 42 szálat szívatott el vele.
Öt tipp kezdő továbbtanulóknak
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
Képek: pakolják a tankönyveket az iskolakezdéshez
A Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. kőbányai raktárában szállításra készítik elő a tankönyveket, mielőtt a mintegy 5,1 millió könyvet eljuttatják a 100 kereskedőhöz. Az idén a jól bevált régi tankönyvek mellett 200 új is az iskolákba kerül.
Háromezer laptopot osztanak szét az iskolákban
Több mint száz általános iskolában kezdik el használni szeptembertől azt a háromezer laptopot, amelyeket a Humán Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (HEFOP) egyik pályázatán nyertek el az oktatási intézmények.
A legfontosabb tudnivalók a pótfelvételiről
Még egy hétig adhatják be pótfelvételi jelentkezéseiket azok a diákok, akiket szándékuk ellenére nem vettek fel semmilyen felsőoktatási intézménybe, vagy eddig nem jelentkeztek sehova de most meggondolták magukat. A következő cikkünkben azoknak szeretnénk segíteni, akikben már van elhatározás, de nem tudják hová forduljanak ha megválaszolatlan kérdéseik vannak a pótfelvételivel kapcsolatban. Az Educatio nonprofit kft. vezetőjét Visnyei Csabát kerestük meg, hogy válaszokat kapjunk a leggyakrabban felmerülő kérdésekre.