Meglepte a World Press Photo igazgatóját a kiállítás magyarországi korhatározása
Megkérdezték a World Press Photo igazgatóját, hogy mi a véleménye arról, hogy 18 éves kor alatti fiatalok nem látogathatják a budapesti sajtófotó kiállítást.
Megkérdezték a World Press Photo igazgatóját, hogy mi a véleménye arról, hogy 18 éves kor alatti fiatalok nem látogathatják a budapesti sajtófotó kiállítást.
Szabó Lajos szerint Ádám Zoltán egyoldalúan nyilatkozott az üggyel kapcsolatban, így bizonyos részletek nem kerültek napvilágra a sajtóban a februári vizsgabotrányról és a docens múlt heti kirúgásáról.
2023. október 28 - november 05. között minden gyerek, aki a vonaton bemutatja érvényes Kajla útlevelét és személyazonosításra alkalmas igazolványát (diákigazolvány vagy személyi igazolvány), díjmentes Kajla jeggyel utazhat a MÁV-START Zrt, a GYSEV Zrt és a Volánbusz belföldi járatain.
Meddig lehet feltölteni az ősszel szerzett érettségi bizonyítványt, vagy a felsőfokú végzettséget igazoló oklevél másolatát? Mutatjuk a határidőt.
A férfi szintén az intézmény pályaorientációs napjára érkezett.
Bár sokan nem értik, hogy miért kell a nyár után ilyen hamar ismét pihenőt tartani, október 28-án elkezdődött az őszi szünet a magyar iskolákban, ami idén egészen november 6-ig tart. A többi szünethez képest ezt viszont csak jóval később vezették be Magyarországon.
A pirosat, sárgát és kéket hívjuk alapszíneknek, amelyekből további színeket lehet keverni. Tudjátok, hogy mit kapunk a piros és kék ötvözéséből?
Berecz Péter a tanulmányai mellett az ATV-nél dolgozik.
Az alternatív népszavazáson még ma éjfélig mondhatjátok el a véleményeteket a magyar oktatásról.
Brenner Koloman szerint elsősorban nem az alapítványi formával van baj, hanem az állami befolyással.
Az aHang Facebook-oldalán közzétett videóban Ádám Zoltán, a Corvinus volt docense buzdít a 7IGEN-es szavazás részvételére.
Lényegesen csökken a magyar nyelven tanulók száma Romániában.
Czimmer Bálint a maximális 100 pontból 79 pontot ért el, 5 ponttal megelőzve a második helyezettet.
Saját részrangsorában a 101-150. helyet szerezte meg a magyar egyetem.
A külföldi továbbtanulás feltétele a megfelelő szintű nyelvtudás, amit nyelvvizsgával is igazolnotok kell. Mutatjuk, milyen nyelvvizsgát tehettek, ha német nyelvterületre mennétek.
Vasárnap estére a szavazók száma átlépte a 82 000 főt. Mindenkit várnak, aki még nem adta le a voksát.
7 diák 7 percig a valódi gyermekvédelemért állt ki.
Az őszi szünet nem mindenki számára fog pihenéssel telni. Az írásbelik után hamarosan kezdődnek a szóbeli érettségik.
Felszolgálás, korrepetálás, mosogatás, plazmaadás, műkörmözés – csak néhány példa, hogy mivel keresnek egy kis mellékest a szünetekben, ünnepnapokon, hétvégente azok a pedagógusok, akiknek a házastársa – már ha van – nem mérnök, vagy informatikus.
Híres festők alkotásaiból válogattunk. Kitaláljátok, hogy ki festette a képeket?