Erzsébet Egyetem lesz a Pécsi Tudományegyetemből? Újra nevet változtatnának
Nevet változtathat a jövőben a Pécsi Tudományegyetem (PTE), hogy jobban felhívja magára a jelentkezők figyelmét - közölte szerdán a Pécsi Újság internetes hírportál.
Nevet változtathat a jövőben a Pécsi Tudományegyetem (PTE), hogy jobban felhívja magára a jelentkezők figyelmét - közölte szerdán a Pécsi Újság internetes hírportál.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) szerint meg kell vizsgálni, hogy a felsőoktatásból önhibájukból lemorzsolódó vagy diplomájukat külföldön hasznosító hallgatók hogyan fizessék vissza képzésük költségét a magyar államnak.
Túlzás lenne aknamunkával vádolni Pokorni Zoltán, de sokszor szereptévesztésben van - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Szükség van felsőoktatási reformokra, de az egyetemek integrációjával és a finanszírozás átalakításával kapcsolatos elképzelések mögött nem látszanak sem szakmai, sem gazdasági érvek – áll a Budapesti Corvinus Egyetem kilenc diákszövetségének közös, az eduline-hoz eljuttatott közleményében.
Februárban egy kecskeméti, két hete egy 17 éves nagyatádi diák vetett véget az életének, most egy 20 éves gimnazista szülei fonyódi házában akasztotta fel magát – holttestére egyik rokona talált rá.
Radioaktivitással, az ősrobbanással, az energiatakarékos izzókkal és az üstökösök mozgásával foglalkozó kérdés is szerepelt az idei középszintű fizikaérettségi feladatsorában. Itt találjátok a közép- és emelt szintű vizsga hivatalos megoldásait.
Sem a kormány, sem az oktatási államtitkárság nem gondolkodik tandíjfizetés bevezetésében, Pokorni Zoltán által elmondott, kétségkívül létező lemorzsolódás ellen az államtitkárság álláspontja szerint a megelőzés a leghatékonyabb módszer - közölte az államtitkárság.
Háromezer fontos, vagyis egymillió forintos kártérítést kapott az a brit tanuló, aki elesett az iskola folyosóján, könnyű sérülései miatt kórházba is kellett szállítani. 2008 és 2010 között csak Liverpoolban és a környező településeken több mint ötvenezer font kártérítést ítéltek meg diákoknak iskolai balesetek miatt.
A gólyatáborhoz és a vizsgaidőszakhoz legalább annyira hozzátartoznak a furcsábbnál furcsább egyetemi hagyományok, mint a bulik vagy a szigorlatok. Van, ahol tojásdobálással ünnepelnek az egyetemisták, máshol balekkeresztelőt, meztelen futást vagy „sárga szöcskét” szerveznek.
Egészségügyi kockázatai miatt kitiltaná az iskolákból a mobiltelefonokat és a vezeték nélküli internetkapcsolattal rendelkező számítógépeket az Európa Tanács egyik bizottsága.
Országos kompetenciamérés lesz május 25-én az iskolákban: a feladatlapokat összesen 2 870 intézmény 4., a 6., a 8. és a 10. évfolyamon tanulói oldják meg.
A Tankcsapda, a Quimby, Haddaway, a Kiscsillag és a 30Y is fellép az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóján (EFOTT), amelyet idén július 12. és 17. között rendeznek meg Szolnokon, a város zöldövezetében Tiszaligetben.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) szerint csak felmenő rendszerben és semmiképpen sem visszamenőleges hatállyal képzelhető el, hogy utólag térítést fizettessenek a lemorzsolódó hallgatókkal.
Egy kínai-EU egyetem létrehozását is felvetette Herman Van Rompuy, az Európai Tanács (ET) elnöke a Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnökkel folytatott pekingi találkozóján.
Több mint 5400-an érettségiztek kedd délelőtt fizikából, a középszintű vizsga feladatsorában radioaktivitással, az ősrobbanással és a mágnesességgel foglalkozó kérdések is voltak. Itt találjátok a teljes feladatsort, a hivatalos megoldásokat szerda reggel 8 órától nézhetitek át az eduline-on.
A kényszerhelyzet szüli a nyíregyházi iskolabezárásokat, miután jelentősen csökkent az állami normatív támogatás, továbbá eladósodott a fenntartó önkormányzat és kevesebb az iskoláskorú gyermek is - közölte Kovács Ferenc, a megyeszékhely Fidesz-KDNP-s polgármestere kedden sajtótájékoztatón.
Súlyosan bántalmaztak a szíriai kormány ügynökei kedden több tucat diákot, akik Bassár el-Aszad elnök rendszere ellen tüntettek az észak-szíriai Aleppó egyetemi negyedében - mondta el egy emberjogi aktivista.
Radioaktivitással, az ősrobbanással, az energiatakarékos izzókkal és az üstökösök mozgásával foglalkozó kérdés is szerepelt az idei középszintű fizikaérettségi feladatsorában. A diákok reggel 8-kor kezdték meg a vizsgát, a teljes feladatsort már megtaláljátok az eduline-on.
Pokorni Zoltán szerint utólagos tandíjat kéne fizetniük azoknak a diákoknak, akik évekig járnak egy felsőoktatási intézménybe, majd nem fejezik be azt. Az oktatási bizottság fideszes elnöke a TV2 reggeli műsorában arról beszélt, hogy a diákhitelt kiterjesztené az ilyen esetekre is.
A középszintű informatika gyakorlati vizsgával folytatódott a 2011. májusi érettségi időszak, több mint 28 ezer végzős középiskolás oldotta meg a feladatokat. Itt találjátok a feladatsort és a hivatalos megoldásokat.