Meglehetősen derűs hangvételű interjút adott Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem leköszönő rektora a Magyar Nemzetnek. Szerinte nem hat rájuk negatívan, hogy a Magyar Nemzeti Bank bevásárolta magát az intézménybe, ahogy az sem, hogy a miniszterelnök lánya tart kurzusokat. Még abban is meglátta a pozitívumot, hogy a kertészetis szakokat leválasztották a Corvinusról.
Rostoványi beszélt a 2010 utáni, az egyetem számára kedvezőtlen kormányzati döntésekről, de mint mondta, az egész felsőoktatás nehéz helyzetben volt 2012 környékén (ekkor vette át az egyetem vezetését), és mivel akkor az intézmény létét is veszély fenyegette, végül siker, hogy ma működik az egyetem, és folyamatosan nő a jelentkezők száma.
Tavalyi interjúnket Rostoványival itt olvashatjátok el. Az új Corvinus-rektor megválasztásáról itt írtunk.
Rostványi szerint az egyetem anyagi helyzetét nem ingatta meg, hogy elcsatolták a budai campus karait. A rektor úgy fogalmazott, a „Corvinus kicsi, de kompakt társadalomtudományi egyetemmé vált”. Abban egyetért utódja, Lánczi András céljával, hogy a BCE-t a térség vezető intézményévé kell tenni.
A leköszönő rektor örül annak, hogy a Magyar Nemzeti Bank intézetet indított a Corvinuson, hiszen így az állami források mellett pluszforrásokhoz jut az egyetem. Azt is elmondta, hogy ez nem csökkenti a BCE autonómiáját.
Az MNB-s alapítványok befolyásáról a felsőoktatásban itt írtunk bővebben.
Orbán Ráhel kurzusa is szóba került, Rostoványi a miniszterelnök lányát „kiválóan felkészült vendégoktatónak” nevezte, és szerinte nem befolyásolja az egyetem megítélését, hogy ő tanít a BCE-n.
Orbán Ráhel egyik nyilvános előadásáról mi is beszámoltunk. Itt nézhetitek meg, mit mondott az Eduline-nak.
A teljes interjút itt olvashatjátok.