Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lassan, de biztosan csúsznak le a bri egyetemek, állítja Phil Baty, a Times Higher Education egyik szerkesztője.
Lassan, de biztosan csúsznak le a bri egyetemek, állítja Phil Baty, a Times Higher Education egyik szerkesztője. „Az eddig világszínvonalú oktatást nyújtó egyetemek néhány évtizeden belül a közepes eredményű felsőoktatási intézmények közé juthatnak, csupán a London University, a Cambridge és az Oxford tarthatja meg vezető pozícióját” – adta hírül a The Guardian a szerkesztő nyilatkozatát.
Phil Baty szerint az évente megjelenő THE rangsorokból is jól látszik, hogy a brit egyetemeken folyó munka minősége folyamatosan romlik. Képtelenek felvenni a versenyt az amerikai intézményekkel: az idei top tízbe például csak három brit egyetem jutott be, a bristoli, sheffieldi, leedsi, birminghami, newcastle-i, glasgow-i és aberdeeni egyetem pedig rontott a helyezésén. Az eddig jól teljesítő St Andrews és a Sussex idén a legjobb százba sem került be.
A szerkesztő ugyanakkor kiemeli, hogy az ázsiai egyetemek soha nem tapasztalt gyorsasággal törnek előre. A kínai, a szingapúri és koreai intézmények nemrég még a legjobb kétszázban sem szerepeltek, most pedig évről évre javítanak az eredményükön. A THE legfrissebb, 2012/2013-as rangsoráról itt olvashatsz bővebben.