A legnépszerűbb szakok a felsőoktatásban
Időnként megpróbálkoznak egy-egy speciális szakirány bevezetésével a felsőoktatási intézmények, ám a legtöbb hallgató még mindig a klasszikus pénzügyes, hr-es és marketingszakokat választja - írja a HVG.
Hétfőig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre
Hétfőig lehet jelentkezni a 2011. évi keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásra, a diákok több mint 1100 féle képzésből választhatnak 94 intézményben.
Taroltak a magyar hallgatók a nemzetközi versenyen
Szintetikus biológiai kutatások nemzetközi versenyén sorolták a legjobbak közé a Debreceni Egyetem (DE) csapatát a seregszemle Egyesült Államokban rendezett szerdai eredményhirdetésen.
Nyelvvizsga nélkül senki nem juthat majd be az egyetemre?
A felsőoktatásba jutás feltételévé tenné a nyelvvizsgát a rektorok egy része.
"Nagyivókká" váltak az egyetemisták
Betiltották az alkoholtartalmú energiaitalok forgalmazását Washington államban, miután több egyetemi hallgató kórházba került a fogyasztásuk miatt.
Jövőre sem felvételizhetnek magyarból a diákok Kárpátalján
A magyar iskolákban érettségizőket hátrányosan érintő rendelkezésekkel fogadta el az ukrán oktatási minisztérium a 2011. évi felsőoktatási felvételi szabályzatot - a magyar anyanyelvű diákoknak is ugyanazt az érettségi tesztet kell megírniuk ukrán nyelvből és irodalomból, mint az ukrán anyanyelvá végzősöknek, magyarból azonban továbbra sem lehet majd emelt szintű érettségit tenni.
Forgatókönyvíró pályázat középiskolásoknak és egyetemistáknak
Pályázatot írt ki egy román-magyar koprodukcióban készülő film részforgatókönyveinek megírására a pécsi Dél-Dunántúli Filmalap és az aradi Ono Pictures - a pályázatra középiskolások és egyetemisták is jelentkezhetnek.
Videó: dühös hallgatók verték szét az irodaházat
Valósággal megostromolta és egy időre megszállta a kormányzó brit Konzervatív Párt központjának is otthont adó londoni irodaházat az egyetemi tandíj felső határának meredek emelése ellen tüntető tömeg szerda este. Az erőszakcselekményekbe torkolló megmozdulásnak több sérültje volt, és a Scotland Yardot saját főparancsnoka is bírálta az elégtelennek bizonyult rendőri készültség miatt.
Meztelen hallgató támadt a rektorra - nagy a botrány
A cambridge-i Churchill College vezetőit alighanem már a legelvetemültebb hallgató sem tudja zavarba hozni: 2005 óta az oktatóknak többek között meztelenül randalírozó sportolókkal, komoly verekedésekkel és botrányos egyetemi bulikkal is kellett foglalkozniuk.
Megéri 15 millió forintot fizetni egy diplomáért?
Több tízezres, időnként erőszakba torkolló tüntetés volt szerda délután Londonban a kormányzó Konzervatív Párt központjának is otthont adó belvárosi irodakomplexum előtt az állami egyetemek által kiszabható tandíj felső határának meredek emelése ellen. Érvek és ellenérvek – mennyit kell majd fizetnie a brit hallgatóknak?
Tízezreket fizetnek a hallgatók: jogosan szednek pénzt az egyetemek?
Tartsd be a határidőket – ez az egyik legfontosabb tanács, amelyet egy elsőéves hallgatónak meg kell jegyeznie a beiratkozáskor. Nem véletlenül: aki megfeledkezik különböző dátumokról, nem teljesíti a felvett krediteket, netán többször is pótvizsgázni kényszerül, ne csodálkozzon azon, ha fizetési felszólítást kap a felsőoktatási intézménytől. Aki pedig nem egyenlíti ki időben a tartozását, nem mehet vizsgázni – így a féléve, sőt a hallgatói jogviszonya is veszélybe kerülhet.
Több tízezer hallgató tüntetett a drasztikus tandíjemelés ellen
Több tízezres, időnként erőszakba torkolló tüntetés zajlott szerda délután Londonban a kormányzó Konzervatív Párt székháza előtt az állami egyetemek által kiszabható tandíj felső határának meredek emelése ellen.
Hétmillió forintos tandíj és neves oktatók: ilyen a Stanford
Híres és hírhedt - az amerikai Stanford Egyetemre mindkét jelző ráillik, hiszen a Times ranglistáján a negyedik helyezést érte el tizenhat Nobel-díjas és négy Pulitzer-díjas oktatójával, ugyanakkor az egyetem nevét a legtöbben még mindig a hírhedt börtönkísérlet miatt ismerik.
Mire kérhet, mire nem kérhet pénzt az iskola?
Félévenként akár tíz-tizenkétezer forintos plusz költséget is jelenthet a családok számára az erdei iskola, a kulturális hozzájárulás és a fénymásolási díj – pedig ezekért az iskolák elvileg nem kérhetnének pénzt a szülőktől. Az Eduline utánajárt, kötelező-e befizetni az osztálypénzt, a gyümölcspénzt és a higiéniai hozzájárulást.
A világ legfurcsább iskolai szabályai - csípőnadrágtól a szakállig
Tilos a mobiltelefon, a miniszoknya, a csípőnadrág és a szakáll - összegyűjtöttük a világ legbizarrabb iskolai szabályait.
Megint egymásnak feszült Hoffmann Rózsa és Pokorni Zoltán
Nem a sajtón keresztül üzengetve kell megtárgyalni a most készülő új felsőoktatási törvény koncepcióját - közölte Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kedden arra reagálva, hogy Pokorni Zoltán, a Fidesz vezető oktatáspolitikusa a törvény koncepciója kapcsán kritikákat fogalmazott meg.
Pokorni: működésképtelen az új felsőoktatási törvény
Pokorni Zoltán jövő héten egyeztet az oktatási államtitkárral a felsőoktatási törvény koncepciójáról. A Fidesz vezető oktatáspolitikusa azt mondta, a nagyobbik kormánypárt azt szeretné, ha a magyar felsőoktatás megújulna, de a felsőoktatási törvény koncepciójában nem látják ennek lehetőségét, a minőség fejlesztését.
A doktoranduszoknak tetszik az új felsőoktatási törvény
A Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) alapértékeiben és irányultságában támogathatónak tartja az új felsőoktatási törvény koncepcióját, mert az egyértelműen a felsőoktatás minőségi megújítását szolgálja - közölte Kucsera Tamás Gergely, a DOSZ elnöke kedden az MTI-vel. A szervezet szerint ugyanakkor elengedhetetlen a doktori ösztöndíjak növelése.
Százezerrel csökkenhet az egyetemi hallgatók száma Hiller szerint
A felsőoktatási törvény tervezetének visszavonására szólította fel az oktatási kormányzatot Hiller István volt oktatási tárcavezető.
Megbéníthatja az egyetemek működését az erőforrás miniszter
Önkéntes távozásra kérte Réthelyi Miklós a felsőoktatási intézményekben működő gazdasági tanácsok kormányzati delegáltjait; a tárcavezető formálisan ugyan nem hívhatja vissza a tagokat - akiknek mandátuma amúgy is hamarosan lejár -, ám a lépés akár meg is béníthatja az egyetemeket és a főiskolákat - írta a Népszabadság kedden.