Furcsa módszerrel lazítanak a vizsgázó egyetemisták
Kutyasimogatással bővült egy amerikai egyetemen a vizsgaidőszakban különösen feszült hallgatók nyugtatási tárháza.
Jogosan tiltják ki az iskolákból az "extrém" külsejű diákokat?
„Hiába vagyok kitűnő tanuló, az osztályfőnök és az igazgató nem engedi meg, hogy én is elmenjek a februári osztálykirándulásra, szerintük ugyanis folyamatosan megsértem a házirendet azzal, hogy az iskolában sem veszem ki az orrpiercingemet” – ezzel a problémával fordult hozzánk egy budapesti végzős középiskolás, akit külseje miatt már többször kiküldtek órákról. Pedig ezt – a közoktatási törvény alapján – egyetlen iskola sem teheti meg.
Buktatás az egyetemeken: még semmi sem biztos
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium változatlanul azt az álláspontot képviseli a hallgatókkal folytatandó tárgyalásokon, hogy a felsőoktatás minőségi javulásának garanciáiért a hallgatóknak is munkálkodniuk kell; a szaktárca ezt szerdán, a Magyar Nemzet aznapi számában megjelentekre reagálva közölte az MTI-vel.
Képek: ilyen lett a Szegedi Tudományegyetem központi épülete
Felújították a Szegedi Tudományegyetem központi épületét: az 1873-ban emelt épület irodáiba 2011 januárjában vehetik birtokba be az egyetemi dolgozók.
"A golyó mindenkin fog" - nem emlékszik a lövöldözésre a pécsi ámokfutó
Részben elismerte bűnösségét a tavaly novemberi pécsi egyetemi lövöldözés vádlottja a Baranya Megyei Bíróságon. A 24 éves gyógyszerészhallgató írásbeli vallomásában azt állította, semmire nem emlékszik a lövöldözésből, a közeli klinika teraszán eszmélt fel, és vette észre, hogy fegyver és lőszerek vannak nála.
Pécsi lövöldözés: részben elismerte tettét az ámokfutó
Részben elismerte bűnösségét a tavaly novemberi pécsi egyetemi lövöldözés vádlottja, akinek tárgyalása szerdán kezdődött a Baranya Megyei Bíróságon.
Tüntethetnek az egyetemisták az új felsőoktatási törvény miatt?
Nem született megállapodás a hallgatók és az oktatásirányítás között a felsőoktatási törvény koncepcióját illetően - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.
Mégis elfogadta a román parlament az oktatási törvényt
A román parlament elfogadta kedden az oktatási törvénytervezetet, miután úgy döntött, folytatja a korábban félbeszakadt felelősségvállalási folyamatot, és az ellenzék visszavonta a beterjesztett bizalmatlansági indítványt.
Pécsi egyetemi lövöldözés: szerdán kezdődik a tárgyalás
Szerdán kezdődik a Baranya Megyei Bíróságon a tavaly novemberi pécsi egyetemi lövöldözés vádlottjának tárgyalása, a gyógyszerészhallgatót emberöléssel vádolják.
Diákhitelt vettél fel? Minden, amit tudnod kell
Mikor kell elkezdened a diákhitel törlesztését, és mekkora havi részletre számíthatsz? Kifizetheted-e egy összegben az egyetemi vagy főiskolai éveid alatt felvett hitelt, és hogyan kérhetsz előtörlesztési lehetőséget? A legfontosabb tudnivalók a diákhitelről.
Milliárdos az apja, mégis tüntetett a tandíjemelés ellen
Letartóztatták a Pink Floyd együttes gitárosának fiát. A 21 éves Charlie Gilmour egy londoni háborús emlékmű zászlaján himbálózott az egyetemi tandíjak emelése ellen szervezett tiltakozás idején. Balszerencséjére a róla készült fotók több brit napilapban megjelentek.
Képek: így néz ki a világ egyik legdrágább egyeteme
Idén is a New York állambeli Sarah Lawrence College áll a Forbes magazin legdrágább felsőoktatási intézményeket összesítő listájának élén: a hallgatóknak évente több mint 57 ezer dollárt, vagyis körülbelül 12 millió forintnak megfelelő összeget kell fizetniük.
Kamillát is megtámadták a dühös hallgatók Londonban?
Valóban érte "fizikai" atrocitás Károly brit trónörökös feleségét, Kamilla hercegnőt a minapi, súlyos zavargásokká fajult londoni diáktüntetésen - az erről szóló sajtóértesüléseket vasárnap erősítette meg részlegesen a brit belügyminiszter.
Kitiltanák a bukdácsoló egyetemistákat: kemény kritikákat kap a felsőoktatási törvény
Számos ponton keményen kritizálja az új felsőoktatási törvény tervezetét a Magyar Rektori Konferencia, az intézményvezetők módosításokat és újbóli vitát sürgetnek. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának alelnöke szerint van esély a megegyezésre.
Irodalmi pályázat: középiskolások és egyetemisták is jelentkezhetnek
Történet- és mesepályázatot hirdet az Új Akropolisz Egyesület: olyan írásokat várnak, amelyek bemutatják a közösségi élmények és értékek szerepét a jelenben vagy bármilyen más képzelt vagy valós történelmi korban.
Bizarr képzés az orvosi egyetemen: koporsóba fektetik a diákokat
Sokkoló feladatra kényszerítik egy kínai egyetem orvostanhallgatóit: órákig kell koporsóban feküdniük, hogy megtapasztalják a halál élményét.
Nemzetközi tanulmányok mesterszakot indít Kolozsváron a BGF
Nemzetközi tanulmányok kihelyezett mesterszakot indít 2011 februárjában a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF).
Nem bírják a feszültséget az egyetemisták
Minden ötödik ausztrál egyetemista komoly mentális betegségekkel küzd, a hallgatók nagy része pedig folyamatosan a stressz testi tüneteitől szenved – erre jutottak a Queensland Egyetem kutatói.
Hiller: rossz felsőoktatási koncepcióból nem lesz jó törvény
Az új felsőoktatási törvény tervezete szakmai értelemben rossz, ha a koncepcióban szerepelő szabályokat a jelenlegi formájában vezetnék be, az összes állami egyetemen megszűnne a jogi kar – nyilatkozta a hvg.hu-nak Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter.
Akiknek semmi nem elég
A szakkollégistákat könnyű "vitringyerekeknek" titulálni, de ez is csak nézőpont kérdése: ők azért választják a külön tevékenységekkel járó hallgatói közösségeket, mert egyszerűen keveslik azt, ami az előadásokon elhangzik. Ez persze komoly ellenszenvet is kiválthat azokból, akiknek már a minimumkövetelményekkel is problémáik vannak, de a lényegen nem változtat: a szakkollégiumokat csak ajánlani tudjuk, ráadásul néhányuk legendásan jó bulikat tart.