szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Van olyan kutatóintézet, ahol például a részecskegyorsítójuk működését úgy ütemezték át, hogy október végétől márciusig egyáltalán ne kelljen használni.

"Nagyban folyik a szervezkedés a Kutatók Éjszakájára, igyekszünk minél több hallgatót azzal a szlogennel a karunkra csábítani, hogy itt világszínvonalú kutatások zajlanak, miközben az épületben hetek óta sehol nincs meleg víz - mondta a Qubitnak az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karának egyik kutatója a hatalmas, egyetemi spórolási hullám kapcsán. Az intézmények ugyanis sorra jelentik be a költségcsökkentő döntéseiket, ezek pedig az egyetemen működő kutatóintézeteket, laborokat is érintik - ezek szakmai oldala viszont újabb kérdéseket vetnek fel.

A lap szerint az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat az eredetileg a tudományos munkára szánt forrásokból tervezi finanszírozni az egekbe szökő rezsi legalább egy részét. Ez érinti a Természettudományi Kutatóközpontot is, hiszen az intézetben szép számmal vannak nagy fogyasztású berendezések.

Az egyetem folyosóján a pletykák is elindultak, de már most is vannak gondok: hideg vízben az intézetben a mikrobiológiai, állatkísérletes vagy genetikai vizsgálatok után nem tudják a kísérleti eszközöket, vagy éppen a ketreceket rendesen elmosni - írja a lap. Ezzel szemben viszont az ELTE falaira kiragasztott plakátok azt sugallják, hogy az ELTE TTK a régió négy legjobb természettudományi karának egyike lesz a közeljövőben.