Hiába a tegnapi ajánlat, marad a sztrájk a Színművészetin

Amíg nincs teljeskörű egyeztetés, marad a sztrájk - jelentették be az egyetem oktatói.

  • Eduline

Facebook-oldalukon, rövid közleményben tudatták a Színház- és FIlmművészeti Egyetem oktatói, hogy folytatják az október elsején kezdett sztrájkjukat.

Közzétette: Független Szabad Egyetem – 2020. október 5., hétfő

Ahogy írják, Szarka Gábor kancellár és Novák Emil rektorhelyettes ajánlattételét megkapták, azonban amíg nincs a hallgatókat, az oktatókat, valamint az egyetem összes munkavállalóját megcélzó teljeskörű egyeztetés, addig nem reagálnak rá, illetve a sztrájkot fenntartják.

Mi is írtunk róla, Szarka Gábor és Novák Emil nyolcpontos megegyezési javaslatot tett vasárnap az SZFE oktatóinak és hallgatóinak.

Nyolcpontos megegyezési javaslattal vetne véget a blokádnak az SZFE új vezetése

Legkésőbb október 7-én éjfélkor érjenek véget a blokádok, a sztrájk és minden "egyetemen folyó oktatás rendjének megzavarására" irányuló tevékenység - követeli nyílt levelében az SZFE általános rektorhelyettes és kancellára.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Szándék van a kulturális dolgozók béremelésére, de konkrét időpont vagy vállalás továbbra sincs

Néhány hónappal a kulturális dolgozók bérrendezéséért szervezett demonstrációja után a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete újabb minisztériumi egyeztetésről számolt be. Találkoztak a kulturális ágazatért felelős államtitkárral, aki a bérrendezés szándékáról beszélt, konkrét időpontot vagy vállalást azonban továbbra sem tett.

Hogyan tudsz átkerülni fizetős képzésről államira?

Ha valaki állami finanszírozási formájú képzésre nyer felvételt, nem jelenti azt, hogy tanulmányai végéig automatikusan ebben a finanszírozási formában is marad. Természetesen az ellenkező irányú átsorolásra is van példa, a megüresedett ösztöndíjas helyekre bekerülhetnek a legjobb teljesítményt elérő, azonos szakon tanuló önköltséges hallgatók.