Pozitív lett az egyik rektorhelyettes tesztje a Szegedi Tudományegyetemen

Az intézmény közleményben tájékoztatott, a tervezett nagyobb események elmaradnak.

  • Eduline

Hozzátették, a működése zavartalan, a szűréseket és az eljárásrendet a Nemzeti Népegészségügyi Központ iránymutatásai alapján végzik.

Az egyetem közleményében azt is írta, az elkövetkezendő  időszak nyilvános  eseményeit – így a szeptember elsejére tervezett tanévkezdő  sajtótájékoztatót és a szeptember 5-i tanévnyitó ünnepséget – nem tartják meg.

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kollégistái csak lázmérés és egy egészségügyi kérdőív kitöltése után költözhetnek majd be a diákotthonokba szeptember elején, a külföldi hallgatóknak pedig karanténintézményeket jelöltek ki. Az intézményről azóta az is hír is felröppent, hogy megtiltotta az alkoholfogyasztást a kollégiumok területén, illetve egyetlen pozitív teszt után hazaküldtek egy külföldi diákot.

Tegnap az ELTE Természettudományi Kara volt az első, aki a személyes oktatást is betiltotta az új félévben.

Egyetlen pozitív teszt után hazaküldték a szerb egyetemistát Szegedről

A Szerbiából származó lány azt állítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem -, amelyre két év után sikerült felvételt nyernie - megcsináltatott vele egy koronavírus-tesztet, ami pozitív lett. Ezt követően egyből hazaküldték a kollégiumból, ahová előtte pár napja költözhetett be.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.