Diákhitel: meddig kell igényelni, hogy már októberben megkapjátok a kölcsönt?

Meddig kell elindítani az igénylést, hogy már októberben megkapjátok a szabad felhasználású diákhitel 1-et vagy az önköltséges szakok képzési díjára fordítható diákhitel 2-t?

  • Eduline

Azon diákok, akik szeptember 16-ig igénylik a hallgatói hiteleket, már október 15-én hozzájuthatnak a megigényelt összeghez – hívja fel a figyelmet a Diákhitel Központ.

A diákhitel 1 esetében az összeg a hallgatók bankszámlájára érkezik, míg ha a képzési díjra fordítható diákhitel 2-t igénylitek meg, azt közvetlenül a felsőoktatási intézménynek utalják.

Öt fontos kérdés a diákhitel 2-ről: ki veheti fel, mikor kell törleszteni és mekkora összeget lehet igényelni?

Egyetemre készültök? Akkor fontos, hogy néhány dologgal tisztában legyetek, ha diákhitelt vennétek fel. Ki veheti fel a diákhitel 2-t és mikor kell törleszteni?

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

 

Hozzászólások

A jóval magasabb ösztöndíjak miatt sem szeretnének a diákok visszatérni a KEKVA előtti rendszerhez a Corvinuson

A diákok szerint a két-háromszoros ösztöndíjak miatt a mostani rendszerben kevesebbet kell az egyetem mellett dolgozniuk, az oktatók nagyobb önállóságot szeretnének, a többi dolgozó pedig örülne már annak, ha már az egyeztetésekbe is aktívan belevonnák őket - ez derült ki azon a fórumon, melyet a Corvinuson tartottak azzal kapcsolatban, hogyan működjön az egyetem a KEKVA-időszak után.

Miért van kétszer annyi SNI-s diák Békésben, mint Borsodban? – a korai fejlesztésre szoruló gyerekek 30 százaléka „láthatatlan”

Miközben Békés vármegyében minden hatodik általános iskolás sajátos nevelési igényűnek számít, addig Borsod-Abaúj-Zemplénben csak minden tizenhatodik gyerek kap ilyen diagnózist a KSH friss adatai szerint. A különbség első ránézésre azt sugallhatná, hogy egyes térségekben sokkal több az érintett diák, Lannert Judit és Kereki Judit egy régebbi kutatása szerint azonban a számok inkább az ellátórendszer állapotáról, a diagnózishoz való hozzáférésről és a szakemberhiányról is árulkodnak.