Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Li Ka-Sing tajvani milliárdos 130 millió dollárt (mintegy 29 milliárd forintot) adományozott a haifai Technionnak...
Li Ka-Sing tajvani milliárdos 130 millió dollárt (mintegy 29 milliárd forintot) adományozott a haifai Technionnak, Izrael legrangosabb műszaki egyetemének, cserébe egy kínai kihelyezett tagozat létrehozásáért - írta hétfőn az izraeli Háárec című napilap gazdasági melléklete, a The Marker. Nem Kína az egyetlen ázsiai ország, amely kulcsrakész egyetemeket "importál" - összefoglalónkat itt olvashatjátok.
„Részesei leszünk a történelem egyik legnagyobb oktatási forradalmának, a kínai egyetemek forradalmának” - mondta Peretz Lavie professzor, a Technion elnöke, amikor átvette az intézmény történelmének eddigi legnagyobb adományát.
Ázsia leggazdagabb milliárdosa, a Forbes magazin világrangsorán nyolcadik helyen szereplő Li adománya révén a kínaiak megpróbálják lemásolni az izraeli műszaki oktatás módszertanát - közölte a lappal a Technion elnöke.
Az adomány feltétele volt, hogy az izraeli egyetem tudományos szakembereinek a haifai módszereket kell átültetniük Kínába, az ott felépülő Technion Kuangtung Institute of Technology nevű intézménybe, és az ott megszerzett tudományos fokozatokat az izraeli egyetemnek el kell ismernie sajátjaként.
Az új egyetem 330 000 négyzetméteres kampusza a Santou egyetem szomszédságában lesz Kuangtung tartományban, Hong Kong és Tajvani között félúton, közel a Kínai-tengerhez. Az izraeli egyetem első lépésként vállalta kínai kutatók doktori képzését angol nyelven, még az új helyi intézmény felépítése előtt, belőlük toborozzák majd a jövendő kínai iskola első oktatói karát.
A haifai intézményt hetvennégy egyetem közül választotta ki egy bizottság, amely a kínai műszaki oktatás megújításának példáját kereste a nagyvilágban. A kínai diákok már 2014-ben megkezdik mérnöki, környezetvédő mérnök és számítástechnikai mérnöki tanulmányaikat, az első két évben még Izraelben tanulnak, de a harmadik évet a tervek szerint már Kínában fejezik be az új intézményben.