Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hét második felében ötödször rendezik meg Zamárdiban a Balaton Soundot. Esténként lesz Portishead és Snoop Dogg, a kora délelőtti órákban megelevenednek a Zombieland jelenetei, napközben pedig strandol a fesztivál – egyszóval élmény lesz az egész.
Aligha panaszkodhatunk arra, hogy nyári fesztiválokból hiány lenne itthon. Amióta az ilyesmi divatba jött, lett sátras bulink hegyen és völgyben, szigeten és az Alföldön, sőt még erdőben is. Az emblematikus vízparti hepajra mondjuk viszonylag sokat kellett várni, de 2007-ben Zamárdiban létrejött a Balaton Sound is, a gyors és zajos siker pedig rögtön jelezte, hogy bár a nagy bőségben sok rendezvény megbukik, erre a mulatságra igény is van, méghozzá nem kicsi. Így aztán most, négy évvel később már a legnagyobb hazai nyári fesztiválok egyikeként konferálhatjuk be a Balaton Soundot. Az öt legjobb nyári fesztivál - a Hajógyári-szigettől Zamárdiig. Összefoglalónkat itt olvashatod el.
Ahogy minden, a sorból igazán kiemelkedő eseménynek, úgy a Balaton Soundnak is megvan a maga egyedi arculata – ezt van, aki úgy foglalja össze, hogy elit a fesztivál, van, aki úgy, hogy prémium kategóriás, és van, aki úgy, hogy puccos. Ami biztos, az az, hogy a Soundot már többen is végigtáncolták strandpapucsban, és egyikük sem nézett ki úgy, mint egy mezítlábas kéményseprő, mert tulajdonképpen egy strandbuliról beszélünk, csak itt épp nagy színpadokon nagy nevek szórakoztatják esténként a népet. Ezek a nevek pedig nem a megszokott „mindenes”, és nem is a rockos vagy a világzenés vonalat képviselik, hanem inkább a partisat meg a hiphoposat, ami nyilván sok szempontból egyedi összetételű közönséget vonz.
Mindezzel együtt az idei bulin is fellép egy csomó kategóriákon felül álló, egyszerűen jó zenét játszó előadó, és ez fontos szempont, hiszen mégiscsak egy zenei fesztiválról beszélünk. A melankolikus triphop legjobbja, a bristoli Portishead például abszolút kuriózum, hiszen az elmúlt bő 15 év egyik legfontosabb együtteséről beszélünk, amely még sosem járt Magyarországon, de a sokadszor visszatérő rapper, Snoop Dogg vagy a határokon belül szintén most debütáló kollégája, Big Boi is tisztességgel öregbíti a rendezvény hírnevét. Amúgy pedig a régi elektronikus zene kedvelőinek is akad érdekesség, hiszen eljön a Kraftwerkből kilépett Karl Bartos, de lesznek klasszik partik is Armin van Buurennel, Tiestóval és Guettával, sőt DJ Krush és a PASO is megjelenik, szóval nagyon is színes a felhozatal. A korábbi tapasztalatok alapján némelyik ivóban valószínűleg még Nirvana is szól majd egyszer-kétszer.
Elitjelleg ide vagy oda, kisestélyit tehát ide sem kell ölteni, sőt még white partyra sem kell készülni – napközben pedig a legtanácsosabb minimálisra redukálni a viselt holmik számát, hiszen mindenki ezt teszi: a fesztivál ilyenkor egy felturbózott strandra hasonlít. A korai órákban persze még leginkább a Zombieland című film jelenetei elevenednek meg, de a kellemes környezetben a regenerálódás is gyorsabban megy, úgyhogy a hangulat az idő előrehaladtával egyre jobb. Az pedig külön előny, hogy egy sima strandoláshoz képest itt viszonylag egyívású közönség napozik és pancsol – de persze annak is van lehetősége jól érezni magát, aki inkább a klasszikus strandhangulatot szeretné megélni, hiszen a településen több kiépített, fürdésre alkalmas partszakasz is található.
Ennyi programmal az a négy nap – hisszük vagy sem – simán el is fog telni, de ha valaki még némi extrára vágyik, az szervezett idegenvezetés keretében körbelátogathatja Zamárdi nevezetességeit is, és van itt bor- meg pálinkakóstolási lehetőség, sőt gokartpálya és minigolf is, Halas Karcsi közkedvelt Mókus utcai falodájáról nem is beszélve, ahova a halételek kedvelőinek legalább egyszer mindenképp érdemes beülni. És természetesen ott az egész Balaton is, amit beutazni nem nehéz, viszont rengeteg látnivalót kínál, ha épp programszűkében van az ember. Idáig eljutni viszont már tényleg művészet.
Jegyárak: bérlet 35 000, napijegy 15 000 (VIP bérlet 60 000, VIP napijegy 25 000) Ft. Kemping regisztráció: 1500 Ft. Jó tudni, hogy a Sziget fesztiváljain az idei évtől nincs készpénzes fizetés. Ehelyett minden látogató úgynevezett fesztiválkártyát kap a belépője mellé, amelyre aztán tetszőleges összeget tölthet fel a kijelölt helyeken, így a pultoknál egy gyors leolvasással lehet vásárolni. A kártyán maradó összeget távozáskor természetesen vissza lehet váltani.