A brit közmédia újságírói idén 1000 iskolába látogatnak el, hogy az álhírek felismerésére oktassák a gyerekeket.
A projekt indoklása szerint az álhírek terjedése veszélyezteti a tényeken alapuló társadalmi vitákat, és rontja az újságírás hitelét is, ezért az olvasókat fel kell készíteni arra, hogyan tudnak különbséget tenni a hihető információk és az álhírek között - írja a 444.hu.
A BBC szerint a 12 és 15 éves kor közötti fiatalok különösen veszélyeztetettek, mert a közösségi médiában eléjük kerülő hírek között nehezen navigálnak, már csak azért is, mert a Facebookon alapvetően minden megosztott poszt ugyanúgy néz ki.
A BBC ezen kívül szeretné újra összehozni a briteket, ugyanis úgy látják, egyre megosztottabb az ország. Az álhírek elleni fellépés és az oktatási szerepvállalás szerintük ebben segítheti majd őket.
Posztgraduális amerikai ösztöndíjra pályázhattok május 22-ig, az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatjátok. Már lehet pályázni a Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjakra, a 2019/2020-as tanévre, bármelyik tudományterületen vagy művészeti ágban - olvasható a Fulbright Hungary Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben. "Alapfeltétel a pályázott témában legkésőbb 2018. július 15-ig szerzett legalább BA/BSc szintű diploma.