Mit kezdhet magával az Y generáció a munkaerőpiacon?

Az 1980 után született fiatalokat megszerezni és megtartani is nehéz a munkáltatóknak. Pedig az Y generáció tagjai okosak, nyitottak és tehetségesek – állították a Tempus Üzleti Kávéház résztvevői, akik azt is megerősítették, hogy a nemzetközi ösztöndíjprogramokban részt vett fiatalok olyan készségekkel rendelkeznek, amelyek nagyon is keresettek a munkaerőpiacon.







Négy dolog, amit érdemes megvenni a Black Friday-en

Magyarországra is megérkezett 1-2 éve a Black Friday, amikor is az adventi időszakot megelőz egyik pénteken rengeteg boltban tartanak komoly leárazásokat. Mutatunk pár, diákoknak is hasznos dolgot, amit érdemes lehet ilyenkor megvenni.





Ilyen támogatást kaphatnak a munkanélküli pályakezdők

Az iskolából kikerülve sokan elveszettnek érzik magukat, hiszen általában az első munkahely megtalálása az egyik legnehezebb feladat. Bár diplomával viszonylag hamar, és nagy eséllyel találhattok munkát, érdemes körbenézni, hogyan lehet átvészelni az iskola és a munka közti időszakot. Sajnos szűkösek a lehetőségek.