Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A középszintű gyakorlati vizsga megoldására 180 percetek van, összesen 120 pontot szerzhettek. Azt, hogy milyen sorrendben oldjátok meg a feladatokat, ti dönthetitek el. Az előző évek középszintű feladatsorait itt találjátok.
Az infóvizsgára félórával korábban oda kell érni, mert több tennivalótok is van: el kell foglalnotok a rendszergazda által kijelölt gépet, ekkor fogjátok megkapni a felhasználói adataitokat és azt, hogy hol éritek el a vizsgához szükséges forrásfájlokat, illetve hova kell majd lementenetek a befejezett feladatokat. A vizsga vége előtt tíz perccel a felügyelő tanárnak szólnia kell, hogy mentsétek le a feladatokat, de a biztonság kedvéért érdemes sűrűn menteni.
A középszintű informatikaérettségire egy "segédeszközt" kell vinni, ez a vonalzó - minden egyebet az iskola biztosít.
Milyen feladatokra számíthattok?
A feladatok között szövegszerkesztés, táblázatkezelés és adatbázis-kezelés biztosan lesz, illetve prezentáció-, grafika- vagy weblapkészítés is előfordulhat. A szövegszerkesztésért kaphatjátok a legtöbb pontot, összesen 40-et, a prezentációhoz, grafikához vagy weblapkészítéshez kapcsolódó feladatok és a táblázatkezelés 30-30 pontot ér, az adatbázis-kezelés pedig összesen 20-at. Egyszerűnek találták az emelt szintű feladatokat a vizsgázók.
2013 májusában a vizsgázóknak készíteniük egy táblázatot az Európai Unió lakosainak nyelvtudásáról, adatbázist az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseiről, madártani weblapot és Word-dokumentumot a kőszénről.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!