Pótfelvételi 2011: itt vannak a legfontosabb tudnivalók
Több mint ezeregyszáz alapképzés, ezer mesterszak és négyszáz felsőfokú szakképzés közül választhatsz a 2011-es pótfelvételin. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat és a határidőket.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterszakokra?
Több mint 7800 BA- és BSc-diplomás hallgatót vettek fel mesterképzésre idén: a legnépszerűbbek a tanári szakok, de a nemzetközi tanulmányok, a kommunikáció és médiatudomány, a vezetés és szervezés, valamint a pszichológia is bekerült a top ötbe.
Miért nem akar senki fiziktanár lenni? Egy szak, ahova senki nem jelentkezett
Egyre kevesebben érdeklődnek a tanári mesterszakok iránt: míg a Debreceni Egyetemen néhány évvel ezelőtt százötven-kétszáz nappali tagozatos hallgató volt a pedagógusképzéseken, idén már csak hatvan-hetven.
ELTE, BME, BGF: milyenek a 2011-es ponthatárok?
A fővárosi és vidéki főiskolák, egyetemek legnépszerűbb alap- és mesterszakjaira idén is háromszázötven-négyszáz fölött pontszámmal lehetett bekerülni. Akinek nem sikerült összegyűjtenie annyi pontot, amennyi a kiválasztott képzésekhez elég lett volna, a pótfelvételin még újra próbálkozhat.
Felvételi 2011: ilyenek voltak a ponthatárok a Pécsi Tudományegyetemen
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) szerint az intézmény az elmúlt öt év legjobb jelentkezési és felvételi eredményeit érte el az idén, és továbbra is az ország legnépszerűbb egyetemei között van.
Ez volt az utolsó békeév a felsőoktatásban?
Valószínűleg ez volt az utolsó békeév a felvételik szempontjából, ugyanis várhatóan jelentősen változik a felsőoktatás a jövőben - mondta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora sajtótájékoztatóján pénteken.
Itt van az összes 2011-es felvételi ponthatár: nem volt könnyű bekerülni
Valamivel nehezebb volt az idén bekerülni a felsőoktatási intézményekbe, mint tavaly: 2010-ben a bejutási arány 70 százalékos volt, ez most 69,4 százalékra csökkent. A felvételi adatok alapján számított top 20-ba - akárcsak tavaly - négy műszaki és öt gazdaságtudományi szak került.
Így változnak a felvételi szabályok: nyelvvizsga nélkül senki nem mehet egyetemre
2015-től vagy 2016-tól senki nem felvételizhet egyetemre, főiskolára, ha nem szerez legalább egy nyelvvizsgát – ez a terve az oktatási államtitkárságnak. Ha a kormány és a parlament rábólint az új felvételi feltételt tartalmazó jogszabályokra, néhány éven belül duplájára nőhet a nyelvtudással rendelkező hallgatók száma – mondta az eduline-nak Hoffmann Rózsa államtitkár.
Furcsa rekord a 2011-es felvételin: egy költségtérítéses szakra kellett a legtöbb pont
A veszprémi székhelyű Pannon Egyetem költségtérítéses mérnök-informatikus szakán 478 pont az idén a felvételi ponthatár, s ezzel az országosan csúcstartó - mondta Friedler Ferenc, az egyetem rektora sajtótájékoztatón pénteken.
Minden eddiginél több az elsőéves a Miskolci Egyetemen
A Miskolci Egyetemre (ME) jelentkezettek több mint 40 százalékát vették fel; az új tanévben a tavalyinál 107-tel több, 3432 elsőéves kezdheti majd meg tanulmányait, és a pótfelvételin még legalább félezren kerülhetnek be az intézménybe - mondta Patkó Gyula, az ME rektora sajtótájékoztatón, pénteken.
Felvételi 2011: a debreceni az ország legnépszerűbb vidéki egyeteme
A Debreceni Egyetem (DE) az ország legnépszerűbb vidéki egyeteme, ezt jelzik az idei felvételi adatok is - közölte Fábián István rektor pénteken sajtótájékoztatón.
Felvételi ponthatárok 2011: minden eddigi rekordot megdöntött a Corvinus
Kitűnő tanulmányi eredmény, nyelvvizsga és emelt szintű érettségi nélkül egyetlen felvételiző sem juthatott be idén a Budapesti Corvinus Egyetem legnépszerűbb képzéseire. Itt húzták az ország legmagasabb ponthatárait, a csúcstartó 2011-ben is a nemzetközi gazdálkodás lett, ahova 463 pont alatt senkit nem vettek fel.
Felvételi 2011: ennyien jutottak be az ingyenes egyetemi és főiskolai szakokra
A felsőoktatási intézményekbe jelentkezők kétharmadát felvették az idén, az egyetemre, főiskolára bekerült csaknem 98 ezer diák 75 százaléka államilag támogatott, míg 25 százaléka költségtérítéses képzésben tanulhat majd - közölték a jelentkezéseket értékelő pénteki, budapesti sajtótájékoztatón.
Az öt legrosszabb tanács leendő egyetemistáknak: tilos megfogadni!
Kihirdették a 2011-es ponthatárokat - eldőlt, hogy ki hol kezdheti meg a következő tanévet. A College Candy összegyűjtötte, milyen "tanácsokat" nem szabad megfogadni elsőéves hallgatókként.
"Ha felvesznek, azért megyek bulizni. Ha nem, azért" - ilyen volt a 2011-es Pont Ott Parti
Több százan várták a 2011-es ponthatárokat a Millenárison csütörtök délután - a felvételizők többsége örömében sikítozni kezdett, amikor az első ponthatárok megjelentek a kivetítőn.
Itt vannak a 2011-es felvételi ponthatárok: 457 pont kellett a legnépszerűbb szakhoz
Nyilvánosságra hozták a 2011-es felsőoktatási felvételi ponthatárokat, este nyolckor 141 ezer jelentkező sorsa dőlt el. A legjobb tanulmányi és érettségi eredmény idén is a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás alapképzéséhez kellett, ahova 463 pont alatt senkit nem vettek fel.
Indul a véghajrá: megvannak az első ponthatárok!
Megkezdődött a visszaszámlálás, este nyolckor kiderül, kit hova vettek fel: ha a borús idő elvette a kedvedet a Pont Ott Partitól, nálunk élőben követheted az eseményeket. Folyamatosan beszámolunk a legfontosabb tudnivalóktól, a legjobb programokról, na meg persze a 2011-es ponthatárokról!
Felvételi 2011: hogyan húzzák meg a ponthatárokat?
Évről évre bonyolult matematikai algoritmussal számítják ki a felvételi ponthatárokat – bár pontosan senki nem tudja megjósolni, melyik szakra hány ponttal lehet majd bejutni, a jelentkezők számán, az államilag finanszírozott hallgatói létszámkereten és a felvételizők érettségi jegyein sok múlik. Egy már most biztos: a legnépszerűbb alap- és mesterképzésekhez idén is jóval négyszáz fölötti pontszám kell.
Felvételi 2011: ezekre a szakokra szinte lehetetlen bekerülni
Egyetlen alapszakhoz sem kellett 480 pont a 2010-es felvételin: a legjobb érettségi és tanulmányi eredményre a Budapesti Corvinus Egyetem gazdasági és társadalomtudományi képzéseire jelentkező diákoknak volt szükségük. Hova lehetett eddig a legnehezebben bekerülni, és hol várhatóak idén a legmagasabb ponthatárok?
Hamarosan jönnek a ponthatárok: mit tehetsz, ha idén nem sikerül a felvételi?
Nincs veszve semmi, ha idén nem sikerül a felvételi - jövő nyárig beiratkozhatsz egy OKJ-s képzésre, tanulhatsz nyelvet, jelentkezhetsz önkéntesnek vagy szerezhetsz szakmai tapasztalatot. Feltérképeztük a lehetőségeket.