Még jelentkezhettek az eseményre, ami a korábbi évektől eltérően idén online lesz. Pontosan hogyan? A részletekről kérdeztük a Studium Generale próbaérettségi napjának szervezőit.
Idén az Országos Nyílt Próbaérettségi február 13-án és 14-én lesz, méghozzá online formában. Az eseményre gyakorlatilag bárki jelentkezhet, aki szeretné felmérni a tudását matekból, töriből vagy közgazdaságtanból – mondják a Studium Generale próbaérettségi napjának szervezői.
Az említett tantárgyakból emelt, illetve középszinten is vizsgázhattok majd. A feladatokat az SG tanárai készítik el minden évben, figyelve az érettségihez illeszkedő tematikára, feladattípusokra, illetve a nehézségi szintre. "A hatalmas érdeklődésre való tekintettel diákjainkat kettő csoportra osztjuk: javítási kapacitásaink végessége miatt csak egy bizonyos számú próbaérettségit tudunk kijavítani, ezért a diákok másik felének megszervezzük az Online Feladatmegoldó Napokat, ahol a tanáraink egy Youtube élő adás formájában fogják levezetni és megoldani a próbaérettségi feladatsorait" – mondják a szervezők.
Hogy néz majd ki a vizsga?
A feladatsorokat emailben fogjátok megkapni és két napotok is lesz megoldani ezeket. Azonban a szervezők mindenképpen azt javasolják, hogy tartsátok be az időkeretet, illetve ne használjatok külső segítséget semmilyen formában, hiszen csak így tudja a próbaérettségi az eredeti funkcióját ellátni. Természetesen idén is minden próbaérettségi elején megtalálható lesz egy útmutató a szabályokról és az egyéb információkról (akárcsak a valódi vizsgán), így mindenki otthon is meg tudja teremteni az érettségi körülményeit.
Miért döntött idén a Studium Generale az online érettségi mellett?
Tavaly még pont a márciusi lezárások előtt sikerült megszervezni a próbaérettségit személyesen, több városban. Idén azonban ez már csak azért sem lehetséges, mert az iskolák márciusig zárva lesznek és csak azok léphetnek be az épületekbe, akik ott tanulnak.
Diákjaink visszajelzései alapján egyértelműen kimutatható, hogy a tantermi oktatást preferálják az online-nal szemben,
ők is vágynak a személyes interakcióra, ami magától értetődő. Sajnos a személyes próbaérettségire most nincs lehetőség, azonban a pozitív oldala is van ennek a meglehetősen nehézkes és lelkileg megterhelő időszaknak: az online lehetőségek miatt a földrajzi távolság már nem akadály, még többen vehetnek majd részt a programokon" - mondják a szervezők. Hozzáteszik: sajnos a járványhelyzet elhúzódása miatt már mindenkinek volt ideje akklimatizálódni az online világhoz, ám a sikeres felkészülés alapvető elemei a körülmények ellenére sem változtak meg teljes mértékben.
Az eseményre itt tudtok jelentkezni, és ne feledjétek, hogy az Eduline-on idén is megtaláljátok a viszgák után a feladatlapokat és megoldásokat, így ha lecsúsztatok az éles vizsgáról, ezekkel később is gyakorolhattok a májusi vizsgákra.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|