szerző:
Eduline

A feladatokat összességében könnyű volt megoldani, volt azonban egy-két beugratós rész, így az olvasott és a hallott szöveg értésénél is értékes pontokat veszíthettek a figyelmetlen diákok – mondták az eduline által megkérdezett érettségizők a középszintű angoltesztről.

A középszintű angolérettségi hivatalos megoldása

Nyilvánosságra hozták az emelt szintű angolérettségi megoldását - innen tölthetitek le

A középszintű angolárettségi első részének nem hivatalos, szaktanár által kidolgozott megoldása

A középszintű angolérettségi nyelvhelyességi feldatainak nem hivatalos, szaktanár által kidolgozott megoldása

A középszintű angolérettségi hallott szöveg értését vizsgáló feladatinak nem hivatalos, szaktanár által kidolgozott megoldása

A középszintű angolérettségi íráskészség feladatainak nem hivatalos, szaktanár által kidolgozott megoldása

„Az első szövegértési feladatnak voltak beugratós részei” – mondta Sándor Soma, a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium végzőse, aki szerint a fekete, a zöld, a fehér és az oolong tea ismertetőjéhez kapcsolódó feladatnál sokszor nehéz volt eldönteni, hogy a megadott állítás hamis vagy nincs róla szó a megadott ismertetőben. Az eduline-nak a feladatlapról korábban nyilatkozó szaktanár szerint is ez volt a legkényesebb része az idei középszintű angolérettséginek.

Sándor Somának a nyelvhelyességi feladatokkal nem akadt problémája. „Az íráskészséget felmérő feladatoknál is minden egyértelmű volt, csupán a megadott szempontok szerint kellett haladni” - mondta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre készülő végzős, aki összességében könnyűnek találta az angolérettségit. 

Feladatsorok és megoldások az eduline-on

Az eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, iratkozzatok fel hírlevelünkre, vagy lájkoljátok Facebook-oldalunkat. Az érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„Eddig ez a legjobban sikerült érettségim” - mondta Kontra Roxána, az érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium diákja, ugyanakkor „a teás feladat beugratós volt”. „A nyelvhelyességi feladatokat találtam a legnehezebbnek, de a hallás utáni szövegértésnél is nagyon oda kellett figyelni, az első szöveget felolvasó férfi ugyanis nagyon mély hangon beszélt, és sokszor elharapta a szavak végét” - tette hozzá a germanisztika szakra készülő diák, aki szerint a korábbi feladatlapokhoz képest az idei angolérettségi könnyű volt. 

Tóth András, a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium diákja szerint sem volt különösebben nehéz a középszintű érettségi. „Az első, teás feladat nem feltétlenül az angol nyelvtudást mérte, itt leginkább olvasási figyelmetlenségek miatt lehet pontot veszíteni” - mondta a Budapesti Corvinus Egyetemre készülő diák, aki szerint a nyelvhelyességi feladatok sem voltak túlzottan nehezek, "éppen a középszintnek feleltek meg".

Tóth András a hallás utáni szövegértést találta a legnehezebbnek, a feladatsor első részében ugyanis a megoldást tartalmazó mondatok egymást követték, így amíg az egyik megoldást bejegyezte, könnyen lemaradhatott a következőről. „Az íráskészséget felmérő feladatoknál két igazán jó szöveget lehetett írni, nehézséget inkább az okozott, hogy ne lépjem túl a meghatározott keretet” - tette hozzá az érettségiző, aki szerint komoly nehézségek nélkül, az időkereten belül meg lehetett oldani a feladatokat. 

Ahogyan arról korábban már beszámoltunk: középszinten az írásbeli 180 perces volt, ebből az első részre, az olvasott szöveg értésére 60 percet, a második részre, a nyelvhelyesség feladatsorának megoldására 30 percet kaptak a diákok. A szünet után a 30 perces, hallott szöveg értése vizsgaösszetevő következett, végül az íráskészség 60 perc időtartamú feladatsora.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!