Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem sikerült a felvételi? Ha nem akartok egy évet várni a következő próbálkozással, jelentkezzetek pótfelvételire. Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket és válaszokat.
Meddig lehet jelentkezni?
A jelentkezési határidő augusztus 10., a ponthatárokat augusztus 29-én hirdetik ki. Fontos, hogy a pótfelvételin már csak egy szakra lehet jelentkezni.
Felvettek, de meggondoltam magam. Pótfelvételizhetek?
Nem, a pótfelvételin csak akkor vehettek részt, ha idén egyetlen szakra sem kerültetek be, vagy egyáltalán nem jelentkeztetek felsőoktatási intézménybe.
Hogyan lehet jelentkezni?
Jelentkezni elektronikus és hagyományos úton is lehet, a felvételi lapot az Educatio és az Oktatási Hivatal ügyfélszolgálatán, valamint a kiválasztott egyetemen, főiskolán szerezhetitek be. Az eljárás díja 5000 forint. Az Educatio és az Oktatási Hivatal összes elérhetőségét itt találjátok.
Csak fizetős helyet lehet szerezni?
Az egyetemek és főiskolák csak önköltséges helyeket hirdetnek meg – a legdrágábbak idén is a művészeti-zeneművészeti és az orvosi szakok. Az általános orvosi képzésért a debreceni, a pécsi és a szegedi egyetemen például 950 ezer forintot kell fizetni, a Semmelweis Egyetemen pedig 1 020 000 forint egy félév.
Így lemaradok a gólyatáborról, ugye?
A legtöbb egyetemen augusztus második felében tartják a gólyatábort, úgyhogy igen, valószínűleg lemaradtok. Van néhány egyetem és főiskola, ahol csak szeptember első hetében lesz a gólyatábor (ilyen például a Debreceni Egyetem), oda még beférhettek, de erről az adott egyetem hallgatói önkormányzatával kell egyeztetnetek.
Milyenek lesznek a ponthatárok?
A pótfelvételi szabályai szerint azokon az önköltséges képzéseken, amelyeket már a normál eljárásban is meghirdettek az egyetemek és főiskolák, a ponthatárt nem húzhatják meg alacsonyabban, mint július 24-én. Ha az adott szak eddig nem indult költségtérítéses formában, a ponthatár az alapképzéseken akkor sem lehet alacsonyabb 240-nál, felsőfokú szakképzésen pedig 140-nél. A 2012-es ponthatárok teljes listáját itt nézhetitek meg.
Hol húzták 2011-ben a legmagasabb ponthatárokat?
Intézmény neve
Szak neve
Ponthatár
1.
PTE-BTK
gazdasági idegen nyelvű menedzser (F,O,K)
470 pont
2.
PTE-ETK
ápolás és betegellátás, szülésznő szakirány (A,L,K)
464 pont
3.
PPKE-BTK
romanisztika - spanyol szakirány (A,L,K)
460 pont
4.
BKF-KMK
televízióműsorgyártó-szakasszisztens (F,N,K)
456 pont
5.
KRE-BTK
pszichológia (A,L,K)
448 pont
6.
PTE-ÁOK
gyógyszerész (O,N,K)
441 pont
7.
BKTF
táncművész (A,N,K)
440 pont
7.
DE-BTK
történelem (A,L,K)
440 pont
7.
NYME-MÉK
gyógynövény- és fűszernövénytermesztő és -feldolgozó (F,L,K)
440 pont
7.
PE-GK
hulladékgazdálkodási technológus (F,L,K)
440 pont
A 2011-es pótfelvételi legnépszerűbb képzéseinek ponthatárát itt nézhetitek meg.