Lista: a 2013-as felvételi legnagyobb vesztesei

A "keretszám nélküli" felvételi rendszer nem segítette a műszaki, informatikai és természettudományi képzések...

  • Eduline
Ponthatárváró buli július 24-én. Az idei felvételi nagy vesztese - többek között - a bölcsészet- és a társadalomtudomány
MTI / Sóki Tamás

A "keretszám nélküli" felvételi rendszer nem segítette a műszaki, informatikai és természettudományi képzések hallgatószámának emelését, a 2013-as felvételi nyertese a gazdaság-, az agrár- és a sporttudományi képzési terület, míg a legnagyobb vesztes a bölcsészettudomány, a társadalomtudomány, a műszaki, az informatika és a természettudományi terület - írja a felsooktatastervezes.blog.hu.

A blog arra is kitér: az adatok elemzéséhez tudni kell, hogy a tanári szakok átkerültek a pedagógusképzések közé, a bölcsészettudományi és a természettudományi terület - itt van a legtöbb tanári képzés - hallgatói létszáma azonban ennél nagyobb mértékben csökkent. A 2013-as felvételi ponthatárok teljes listáját itt találjátok, legfrissebb cikkeinket pedig itt nézhetitek meg.

felsooktatastervezes.blog.hu
Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?