Keresztféléves felvételi: mutatjuk, milyen alapszakokra jelentkezhettek

Elindult a jelentkezés a 2022-es keresztféléves felvételire. Összegyűjtöttük, milyen alapképzések indulnak jövő februárban.

  • Bezzeg Hanna

A keresztféléves felvételire november 15-én éjfélig lehet jelentkezni, hitelesíteni pedig november 20-ig lehet. Legfeljebb hat helyet jelölhettek meg az e-felvételin: hármat ingyen, a továbbiakat egyenként 2-2 ezer forintért.

A keresztféléves képzések listáját itt találjátok: nappali és levelező képzések közül is választhattok, azt viszont fontos tudnotok, hogy a keresztféléves felvételin kevesebb szak érhető el, mint a "rendes" felvételin. A legtöbb képzés önköltséges formában indul, csupán néhány szakot indítanak államilag támogatott formában.

Olyan slágerszakok is elérhetők a keresztféléves kínálatban, mint a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing vagy a mérnökinformatikus - viszont ezek is csak fizetős formában indulnak. Néhány szak ugyanakkor államilag támogatott formában is indul februárban.

A ponthatárokat január 24-én hirdetik ki, a tavalyi ponthatárokat viszont átnézhetitek ide kattintva.

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.