Felvételi 2019: hamarosan lejár a fellebezési határidő

Hamarosan lejár a felvételivel kapcsolatban indítható fellebbezési határidő.

  • Eduline

Ha már megkaptátok a besorolási döntést a felvételivel kapcsolatban, és szeretnétek fellebbezni, annak a következő a menete és módja: a levél megérkezését követő 15 napon belül jogszabálysértésre hivatkozva közigazgatási pert indíthattok az Oktatási Hivatal ellen.

Megkaptátok a felvételi döntést? Így reklamálhattok ellene

Idén közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő.

A fellebezés tehát valójában csak per formájában valósulhat meg. Eddig volt lehetőség fellebbezni az oktatásért felelős miniszterhez, de jelenleg már kizárólag csak közigazgatási pert indíthattok. Aminek határideje egyébként, ha például a ponthatárhúzást követő napon már megkaptátok a besorolási döntést, augusztus 8-ig van lehetőségetek.

Arról, hogy pontosan mindezt hogyan tehetitek meg, itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.