Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az első ipari forradalomról, a KGST-országokról, háromszáz évvel ezelőtti etnikai változásokról és a nyilasuralomról is írhatnak esszét a diákok a középszintű töriérettségi második részében.
A kereszténység születéséről, az iszlámról, a kapitalista gazdaságról, a Rákóczi-szabadságharcról, a dualizmus kori Magyarország gazdaságáról, az első világháború idején fellépő élelmiszerhiányról, és egy 1957-es Kádár János-beszédről is szerepelnek kérdések a középszintű töriérettségi első, rövidebb feladatokból álló részében. A diákoknak a hódmezővásárhelyi iskolakörzetek átszervezéséről is el kell olvasniuk egy szöveget, értelmezve a szegregáció, integráció, hátrányos helyzetű diák fogalmát.
Szerdán a történelemmel folytatódott a 2018-as tavaszi érettségi szezon, több tízezren oldották majd meg a közép- és emelt szintű feladatsorokat. Az Eduline-on ma is mindent megtaláltatok a feladatokról, diákokat és szaktanárokat kérdeztünk a véleményükről, és persze közzétettük a megoldásokat is.
Szerdán több tízezren érettségiznek történelemből, a középszinten vizsgázóknak 180 percük lesz a feladatok megoldására. Ebben a cikkben minden infót megtaláltok az írásbeliről.
A tavalyi atlaszkáosz után idén nyugodtabban indul a történelemérettségi - egy ősszel megjelent jogszabály alapján az érettségizők gyakorlatilag bármelyik atlaszt használhatják az írásbelin.
Holnap a történelemvizsgával folytatódik az idei érettségi szezon. Ha még vannak kérdéseitek, itt mindenre választ kaphattok. Milyen atlaszt lehet használni? Milyen feladatok lesznek?
Jól jártak a jogszabályok változásával azok a diákok, akik idén érettségiznek: gyakorlatilag bármilyen középiskolai történelmi atlaszt bevihetnek a történelemérettségire.
Hétfőn több tízezer diák számára kezdődik el az érettségi szezon - de mire jó életetek első igazi vizsgaidőszaka? Na persze azon túl, hogy a végén megkapjátok a bőrkötéses bizonyítványt és (reméljük) a belépőt a felsőoktatásba?
Melyik vizsgától félnek a legjobban? Melyiket tartják a legkönnyebb tantárgynak? És hogyan fogják megünnepelni az írásbelik és a szóbelik végét? Diákokat kérdeztünk.
Idén érettségiztek történelemből? Ezzel a kvízzel a forráshasználatot gyakorolhatjátok: két feladatot hoztunk nektek az előző évek feladatsoraiból. Az egyik feladatsor a fejlődő országok jelenkori problémáihoz kapcsolódik, míg a másik a középkori városokhoz. Hibátlan lesz?
Esszéfeladatokat is meg kell majd oldanotok a töriérettségin - ehhez kaptok most hasznos tanácsokat Kiss Jánostól, a Studium Generale történelemszekció-vezetőjétől.
Milyen legális puskákat használhattok a 2018-as érettségin? Milyen vizsgákon vehetitek elő a négyjegyű függvénytáblázatot, a helyesírási szótárt vagy a számológépet?
Hányan érettségiznek a következő hetekben, és hányan választották a nehezebb - egyben több felvételi pontot érő - vizsgát? Összesen hány feladatsor érkezik meg péntektől a középiskolákba? Minden, amit tudni szerettetek volna a 2018-as érettségi szezonról.
Ebből a cikkből megtudhatjátok, hogy melyik az a témakör, amely mindig felbukkan az történelemérettségin. És azt is, hogy mit és hogyan érdemes átnézni az utolsó nagy hajrában. Fontos tippek, tanácsok.
Hogyan készülhettek a hosszú hétvégén a magyar-, a matek- és a töriérettségire? Érdemes kihasználni ezt a pár napot, a hétvége utolsó két napján is nagyon sokat haladhattok. Lássuk, mire érdemes figyelnetek.
"Tudni kell, hogy mi hol van benne, nehogy azzal menjen az idő az írásbelin, hogy azt nézegetik, pontosan mi merre van az atlaszban" - mondta a történelmi atlasz használatáról Kiss János, a Studium Generale történelem szekciójának vezetője, aki azt tanácsolja, hogy érettségi előtt legalább 2-3-szor nézzék át az atlaszokat a vizsgázók.