Milyenek voltak a felvételi ponthatárok az előző években?
Hol találjátok a 2014-es felvételi ponthatárokat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hol találjátok a 2014-es felvételi ponthatárokat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Szerdán elindult a keresztféléves felvételi - összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a jelentkezés menetéről, a szakokról és az árakról.
A Nyugat-magyarországi Egyetem növénytermesztő mérnöki alapképzésére kellett az idei pótfelvételin a legtöbb - 472 - pont. Milyen szakokon húzták a legmagasabb ponthatárokat? Itt a lista.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es pótfelvételi ponthatárait, a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakokra 300 körüli pontszámmal is be lehetett kerülni, de több intézményben 400 fölötti ponthatárt húztak.
Augusztus 28-án, csütörtökön hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait a www.felvi.hu oldalon. Ekkor dől el, hogy a több mint 9500 pótfelvételiző közül kik kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.
Még néhány nap, és nyilvánosságra hozzák az idei pótfelvételi ponthatárait. Kik azok, akik biztosan nem kerülnek be egyetemre, főiskolára?
Bár korábban a felsőoktatási államtitkárság azt ígérte, nem emelkedhetnek a tizenhat szak állami ösztöndíjas képzésének előzetes ponthatárai, a Budapesti Corvinus Egyetem három alapszakján mégis így történt. Többen kérdeztétek, hogyan fordulhatott ez elő: itt a magyarázat.
Megkezdődött a pótfelvételi, a ponthatárokat augusztus 28-án hozzák nyilvánosságra. Milyenek voltak a pótfelvételi ponthatárai 2013-ban? Utánajártunk.
Hány hallgató került be az elmúlt években egyetemre, főiskolára? Hányan fizetnek a tanulásért? A nap infografikája.
Meddig nyújthattok be fellebbezést a felvételi eredménye ellen? Mit kell a kérvénybe írni? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait, meghirdették a pótfelvételit, utánajártunk, milyen kiadásra számíthatnak az elsőévesek. Ezek voltak a hét hírei.
Nyolcszáztízzel több hallgató került be a veszprémi Pannon Egyetemre, mint az elmúlt esztendőben - közölte az egyetem rektora.
A Miskolci Egyetem az idén csaknem 1600 diplomát adott ki, és több mint 2000 hallgatót vett fel eddig a pótfelvételin kívül; 500-zal nőhet a hallgatói létszám - mondta az egyetem tanulmányi rektorhelyettese.
Augusztus 4-ig minden felvételiző megkapja a besorolási döntést, az eredmény ellen augusztus 20-ig lehet fellebbezni.
Megvannak a 2014-es felvételi ponthatárai - többen kérdeztétek, hogy mit tehettek, ha bekerültetek az egyik megjelölt szakra, de mégsem szeretnétek elkezdeni. Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A felsőoktatásba jelentkező több mint 106 ezer diák közül mintegy 74 ezren nyertek felvételt - közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájékoztatón.
Nincs markáns változás a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE) felvett hallgatók számában a tavalyi adatokhoz képest, az kevesebb mint két százalékkal csökkent, de a pótfelvételikkel még elérheti az előző évit - közölte az intézmény rektora pénteken sajtótájékoztatón.
Augusztus 12-ig jelentkezhetnek a 2014-es pótfelvételire azok a diákok, akik egyetlen szakra sem kerültek be, vagy nem vettek részt az idei felvételin - a ponthatárokat augusztus 28-án hozzák majd nyilvánosságra.
Egy kivételével minden népszerű szakon nőtt a ponthatár a nagy vidéki egyetemeken, a fizetős helyre jelentkezőknek pedig ugyanolyan jól kellett teljesíteniük, mint az ösztöndíjasoknak. A legnépszerűbb képzés Debrecenben, Pécsett és Szegeden is az osztatlan általános orvosi szak volt: 401-407 pontnál húzták a bekerülési limitet.
Az általános orvosi szak volt a legnépszerűbb a 2014-es általános felvételi eljárásban a Debreceni Egyetemen, ahová az idén 6290 hallgatót vettek fel, csaknem három százalékkal többet, mint tavaly - közölte az intézmény oktatási rektorhelyettese pénteken sajtótájékoztatón.